Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Më 26 shtator, ndeshja e veteranëve, Kosova-Gjermania 

Ish-yjet e futbollit gjerman ndër vite si Jens Nowotny, Olaf Marschall, Mario Basler etj. do të zbarkojnë në Prishtinë më 26 shtator, ku në stadiumin e kryeqytetit do të vihen përballë ish-yjeve të futbollit kosovar në një ndeshje miqësore. “Në këtë ndeshje do të vijnë…

Kryesore

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset tona 

Sot më 18 shtator sekretari i përgjithshëm i FFK-së z. Eroll Salihu mbajti një konferencë me gazetarë. Duke i përshëndetur në emër të FFK-së gazetarët e pranishëm sekretari Salihu, theksoi nevojën e bashkëpunimit të mirëfilltë të mediave dhe FFK-së. Në vazhdim z. Salihu i njohu…

Kryesore

Llamkosi e mposhti Prishtinën, Vëllaznimi bindës ndaj Besës 

Sot janë zhvilluar tri ndeshjet e fundit të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë. Llamkos Kosova realizoi fitore në sfidën kundër Prishtinës, me rezultat 1:0. Golin e fitores për vushtrriasit e shënoi Bashkim Shala, në minutën e 27-të me një gjuajtje nga distanca. Pas kësaj…

Kryesore

Përvoja në anën e Omanit, motivi në anën e Kosovës 

Sot më 6 shtator në hotel “Sirius”, u mbajt konferencë për media para ndeshjes miqësore ndërkombëtare Kosova-Omani, ku morën pjesë përzgjedhësi i Omanit z. Paul Le Guen dhe kapiteni  Ali Alhbasi si dhe përzgjedhësi i Kosovës z. Albert Bunajki dhe kapiteni Anel Rashkaj. I pranishëm…

Kryesore

Bunjaki publikoi emëroren e futbollistëve 

Sot, më 4 shtator, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” z. Albert Bunjaki mbajti një konferencë për media para ndeshjes miqësore ndërkombëtare Kosova-Omani. Duke ju drejtuar mediave kryetari i FFK-së tha: “ju falënderoj për angazhimin tuaj dhe promovimion që keni bërë për futbollin e…

P