Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Aktivitete, Kryesore

FFK merr mbështetje nga kryetari i FFM-së 

Sot më 4 nëntor delegacioni i FFK-së, kryetari Fadil Vokrri dhe nënkryetari Agim Ademi, vizituan Federatën e Futbollit të Maqedonisë ku u pritën nga kryetari i saj Ilço Gjorgjiovski, nënkryetari Muhamet Sejdini dhe zv. sekretari i sekretarit të përgjithshëm Enver Sulejmani. Kryetari Vokrri e falënderoi…

Kryesore

Vokrri përgëzon Dukën dhe heronjtë kuqezi 

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Armeni-Shqipëri, që u përmbyllë me fitoren e kuqezinjve, me rezultat 3:0, me çka Kombëtarja e Shqipërisë për herë të parë në historinë e saj u kualifikua për Kampionatin Evropian, që vitin e ardhshëm mbahet në…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova shkëlqeu kundër Guinesë Ekuatoriale 

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore në miqësoren ndërkombëtare kundër Guinesë Ekuatoriale, me rezultat 2:0. Ndeshja u zhvillua, të shtunën, në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë, nëpër mot me shi. Futbollistët e përfaqësues tonë patën një paraqitje të shkëlqyeshme, sidomos në pjesën e parë, por numri…

Kryesore

Bunjaki: Kemi përballë një kundërshtar interesant 

Sot më 7 tetor Përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaki mbajti një konferencë me media, ku shpalosi programin dhe publikoi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kundër  Guinesë Ekuatoriale. Duke i përshëndetur gazetarët e pranishëm përzgjedhësi Bunajki, falënderoi FFK-në dhe kryetarin…

Kryesore

Feronikeli arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

  Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli ka shënuar fitore shumë të vështirë, por tepër të rëndësishme në ndeshjen e përmbyllëse të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Deri te fitorja e gjashtë në këtë edicion Feronikeli arriti në duel me Besën, në sfidën e zhvilluar…

Kryesore

Pa fitues në Skenderaj e Prizren, Gjilani fiton në shtëpi 

Trepça’89 ende nuk dinë se çfarë është humbja në këtë edicion. Skuadra mitrovicase, të dielën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, ka arkëtuar një pikë në duel me Drenicën, duke barazuar 1:1. Trepça’89 kaloi në epërsi qysh në minutën e 6-të, me golin e Bujar…

P