Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Aktivitete, Kryesore

FFK merr mbështetje nga kryetari i FFM-së 

Sot më 4 nëntor delegacioni i FFK-së, kryetari Fadil Vokrri dhe nënkryetari Agim Ademi, vizituan Federatën e Futbollit të Maqedonisë ku u pritën nga kryetari i saj Ilço Gjorgjiovski, nënkryetari Muhamet Sejdini dhe zv. sekretari i sekretarit të përgjithshëm Enver Sulejmani. Kryetari Vokrri e falënderoi…

Kryesore

Vokrri përgëzon Dukën dhe heronjtë kuqezi 

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Armeni-Shqipëri, që u përmbyllë me fitoren e kuqezinjve, me rezultat 3:0, me çka Kombëtarja e Shqipërisë për herë të parë në historinë e saj u kualifikua për Kampionatin Evropian, që vitin e ardhshëm mbahet në…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova shkëlqeu kundër Guinesë Ekuatoriale 

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore në miqësoren ndërkombëtare kundër Guinesë Ekuatoriale, me rezultat 2:0. Ndeshja u zhvillua, të shtunën, në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë, nëpër mot me shi. Futbollistët e përfaqësues tonë patën një paraqitje të shkëlqyeshme, sidomos në pjesën e parë, por numri…

P