Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Vokrri e Bunjaku udhëtuan në Meksikë 

Sot më 11 maj delegacioni i FFK-së me Fadil Vokrrin, kryetar dhe anëtarin e Komitetit Ekzekutiv, Flamur Bunjaku, udhëtuan për në Meksikë, ku do të marrin pjesë në Kongresin e FIFA-s, i cili mbahet më 12 e 13 maj, e ku do të shqyrtohet edhe…

Kombëtarja A, Kryesore, Lajmet

Kosova – Ishujt Faroe, më 3 qershor 

Përfaqësuesja e Kosovës më 3 qershor do ta zhvillojë ndeshjen e radhës miqësore ndërkombëtare. Kësaj radhe të përzgjedhurit e Albert Bunjakit, do të luajnë për herë të parë edhe me simbolet shtetërore, pasi tashmë FFK-ja është bërë anëtare me të drejta të plota e UEFA-s….

Kryesore

Feronikeli e siguron titullin e kampionit 

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli ka shënuar fitore si mysafir kundër Gjilanit, me rezultat 1:0, duke e siguruar titullin e dytë radhazi të kampionit në elitën e futbollit kosovar. Në fakt, tri xhiro para përfundimit…

Kryesore

Vokrri: Faleminderit UEFA, FIFA ne po vijmë! 

Sonte më 5 maj, në hotelin “Emerald”, Federata e Futbollit e Kosovës ka organizuar një koktej festiv me rastin e suksesit historik – anëtarësimit me të drejta të plota në UEFA. Në mesin e shumë mysafirëve, ishin edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Isa…

Kryesore

Gjilani befason Llapin 

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore si mysafire në Merdar, në ndeshjen përmbyllëse të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Llapin, me rezultat 3:1. Gjilanasit kaluan në epërsi në minutën e 35-të, kur shënoi Shkumbin Salihu. Edhe pjesën e dytë skuadra e…

P