Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Vokrri e Salihu në tribunat VIP në finalen e Euro 2016 

Me ftesë të UEFA-s, mbrëmë kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, kanë qenë të pranishëm në ndeshjen finale të Kampionatit evropian “Franca 2016”, e zhvilluar ndërmjet Portugalisë dhe Francës, në stadiumin “ Stade de France” në Paris, ku ishin të…

Kryesore

Edicioni i ri fillon më 20 gusht 

8 korrik, 2016 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, ka mbajtur sot mbledhjen e vet të rregullt ku bisedoi për shumë çështje. KE debatoi për përgatitjet për kampionatin e ri. Kështu që edicioni i ri i garave 2016/2017 fillon më…

Kryesore

Federata finlandeze ndan rreth 400 bileta për tifozët kosovarë 

Federata e Futbollit e Finlandës ka vënë në shitje biletat për tifozët kosovar për ndeshjen Finlanda-Kosova, që zhvillohet më 5 shtator në qytetin Turku, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Rusia 2018”. Biletat për adhuruesit e Kosovës kushtojnë 30 euro që janë në sektorin J…

Kryesore

Filloi shitja e biletave për ndeshjen Finlanda-Kosova 

17  qershor – Federata e Futbollit e Finlandës ka filluar shitjen e biletave për ndeshjen e parë kualifikuese në kuadër të Grupit I për Kupën e Botës 2018, Finlanda – Kosova, që do të zhvillohet më 5 shtator në stadiumin “Veritas” në qytetin Turku. Ky…

P