Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova e gatshme për miqësoren me Ishujt Faroe 

Sot më 2 qershor Përfaqësuesja e Kosovës, pasdite mbajti seancën e dytë stërvitore, ku përzgjedhësi Albert Bunjaki me shtabin teknik të tij, u përqëndruan në punën në grupe, sidomos të reapartit defanziv si dhe ndërthurja e aksioneve mes reparteve deri të finalizimi. Pastaj u punua…

Kryesore

Përfaqësuesja mbajti stërvitjen e parë në Frankfurt 

Sot më 1 qershor ekspedita e Përfaqësueses së Kosovës,  arriti dhe u akomodua në Best Western Premier hotel, ndërkaq pasdite mbajti seancën e parë stërvitore. Në   atmosferë të mirë  pune të përkushtuar e me zell, përzgjedhësi Albert Bunjaki u përqendrua në stërvitje të lehta me…

Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 31 maj, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nën drejtimin e Agim Ademit, nënkryetar mbajti mbledhjen e vet të rregullt ku bisedoi për shumë çështje. Në fillim nënkryetari Ademi edhe një herë, në emër të kryetarit Vokrri dhe KE-së, ka falënderuar ish-kryetarët e FFK-së, klubet,…

Kryesore

Hajvalia kampione te femrat 

  Skuadra e Hajvalisë është kampione e Kosovës në konkurrencën e femrave për edicionin garues 2015/16. Vashat e Hajvalisë, sot, në ndeshjen e javës së fundit të Ligës së Femrave kanë shënuar fitore kundër Llapit, me rezultat, 5:0, duke e siguruar kësisoj titullin e kampionit….

P