Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Kosova e fitoi ndeshjen testuese kundër FC Wil 

Kampi përgatitor i Përfaqësueses së Kosovës që u zhvillua në Zvicër u përmbyll me fitore në takimin kontrollues-miqësor me skuadrën zvicrane FC Wil. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Wil-it “IGP Arena” zgjoi interesim të madh ndër bashkatdhetarët tanë në Zvicër, kurse Përfaqësuesja e Kosovës tregoi…

Kryesore

Trepça’89 fitoi në Gjakovë, Prishtina humbi në Skenderaj 

Skuadra e Trepçës’89 ka shënuar fitore në Gjakovë, në kuadër të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Vëllaznimin, me rezultat 1:0. Golin e fitores për “minatorët” e shënoi Blerand Kurtishaj, në minutën e 65-të. Pas kësaj fitoreje Trepça’89 ngjitet në pozitën e…

Kryesore

Përfaqësuesja mban kamp treditorë në Zvicër 

Sipas programit dhe kërkesës së përzgjedhësit të përfaqësueses së Kosovës z. Albert Bunjaki, duke shfrytëzuar terminet e FIFA-s, FFK-ja ka vendosur që të mbajë një kamp treditorë për ekipin përfaqësues. Meqenëse Zvicra është një shtet ku më së lehti mund të bëhet grumbullimi i futbollistëve,…

Kryesore

Trepça’89 ia shkaktoi humbjen e parë Hajvalisë 

Skuadra e Hajvalisë ka pësuar humbjen e parë në këtë edicion të garave në Raiffeisen Superligë. Ka qenë Trepça’89, skuadra që e ka mposhtur kryesuesen e renditjes në ndeshjen hapëse të javës së 8-të, që u zhvillua, të enjten, në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë…

Kryesore

Veteranët e Gjermanisë nderuan Kosovën 

Sot në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë u zhvillua ndeshja miqësore revyale ndërmjet Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe Veteranëve të futbollit të Gjermanisë. Në një ndeshje joshëse, ku në fushë zbritën ish-yjet e futbollit të dyja vendeve, fitores iu gëzuan gjermanët, me rezultat 6:1….

Kryesore

Vokrri priti trajnerin e mirënjohur Klaus Toppmöller 

Sot më 25 shtator kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, ka pritur trajnerin e mirënjohur gjerman Klaus Toppmöller. Duke i dëshiruar mirëseardhje mysafirit nga Gjermania, kryetari Vokrri theksoi se kjo vizitë është e mirëseardhur në prag të ndeshjes që nesër do të zhvillohet ndërmjet yjve…

P