Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore, Lajmet

FFK organizon kamp seleksionues në SHBA 

14 nëntor, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës në fund të këtij muaji do të organizojë kamp me grupmoshat e reja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Drejt Atlantikut do të udhëtojë  kontingjenti i trajnerëve të kombëtareve të grup moshave, të cilët qëllim kanë…

Kryesore

Komunikatë për opinion 

Gjendja e fushës së stadiumit ‘Fadil Vokrri’ në ndeshjen e mbrëmshme Kosovë-Izrael la nën hije fitoren dhe paraqitjen e angazhimin e shkëlqyeshëm të djemëve tanë dardanë. Shumëkush nuk ngurroi që shigjetat për gjendjen e fushës t’i hedhë në një drejtim. Por, është e rëndësishme të…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova realizon fitore kundër Izraelit 

12 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore në përballje me Izraelin, të dielën, në stadiumin “Fadil Vokrri”, me rezultat 1:0. Kjo është fitorja e dytë radhazi e Dardanëve në kuadër të Grupit I për Euro 2024, por e para në shtëpi në…

Kryesore

Sqarim lidhur me prononcimin e sotëm të Vedat Muriqit 

11 nëntor, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës dhe futbollisti i ekipit kombëtar, Vedat Muriqi sqarojnë opinionin publik se prononcimi në lidhje me kontrollin policor në aeroportin e Prishtinës është keqkuptuar. Në pronocimin e tij të sotëm, futbollisti Muriqi i është referuar kontrollit të…

Kryesore, Lajmet

Njoftim për opinion për ndeshjen Kosova – Izraeli 

Policia e Kosovës, në bashkëpunim dhe koordinim me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe akterët relevantë, kanë ndërmarrë masat e nevojshme për mbarëvajtje të ndeshjes sportive “Kosova vs Izraeli” Me datën 12.11.2023 në orën 20:45, në stadiumin e qytetit “Fadil Vokrri ” në Prishtinë, do…

Kryesore

Ballkani merr një pikë në Kazakistan 

9 nëntor, 2023 – Kampioni në fuqi i Kosovës, FC Ballkani ka marrë një pikë si mysafir ndaj Astanas në Kazakistan. Ndonëse dominuan gjatë gjithë ndeshjes në “Astana Arena”, portokallezinjtë nuk arritën të gjejnë rrugën e golit, duke u pajtuar me barazimin 0:0 dhe me…

P