Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Të mërkurën delegacioni i FFK-së takon Blatterin 

Takimi i paraparë të mbahet në maj në selinë e FIFA-s, ndërmjet presidentit të FIFA-s, z. Sep Blatter dhe ministrit të MKRS-së, Memli Krasniqi, kryetarit të FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu, e që për shkak të agjendës së ngjeshur të z….

Kryesore

Komunikatë e FFK-së 

Duke parë reagime dhe analiza të ndryshme rreth procesit të aplikimit të FFK-së në FIFA dhe UEFA, së fundi nga kryetari i FC Prishtinës Z. Remzi Ejupi, e konsiderojmë të arsyeshme të japim disa spjegime: • FIFA dhe UEFA kanë raporte kontraktuale në rast kontesti…

Aktivitete, Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 27 tetor, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku debatoi për shumë çështje për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizojë rrjedhën e deritashme të garave duke konstatuar se garat kanë pasur një rrjedhë…

Kryesore

Feronikeli fiton dhe bëhet lider 

Feronikeli e ka vazhduar serinë e rezultateve të mira në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu, të shtunën, në Kizhnicë, në kuadër të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, e ka mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0. Kjo fitore ia mundësoi skuadrës nga Drenasi…

Kryesore

Kosova Munih fituese e Superkupës Kosovë-Diasporë 

Sot më 21 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj u zhvillua ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës KF”Feronikeli” dhe fituesit të Kupës së Kosovës për Gjermani FC”Kosova” Munih. Para ndeshjes drejtuesit e FFSHGJ-së dhe të kubit mysafir ndërruan dhurata për FFK-në…

Kryesore

Tri fitore të mysafirëve 

Prishtina e ka realizuar fitoren e dytë radhazi, ndonëse nuk ka kënaqur me lojë. Skuadra e drejtuar nga Bylbyl Sokoli, të dielën, ka shënuar fitore si mysafire e Hajvalisë, në kuadër të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë, me rezultat 3:2. Dy gola të kësaj…

Kryesore

Kosova e fitoi ndeshjen testuese kundër FC Wil 

Kampi përgatitor i Përfaqësueses së Kosovës që u zhvillua në Zvicër u përmbyll me fitore në takimin kontrollues-miqësor me skuadrën zvicrane FC Wil. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Wil-it “IGP Arena” zgjoi interesim të madh ndër bashkatdhetarët tanë në Zvicër, kurse Përfaqësuesja e Kosovës tregoi…

P