Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Vokrri priti trajnerin e mirënjohur Klaus Toppmöller 

Sot më 25 shtator kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, ka pritur trajnerin e mirënjohur gjerman Klaus Toppmöller. Duke i dëshiruar mirëseardhje mysafirit nga Gjermania, kryetari Vokrri theksoi se kjo vizitë është e mirëseardhur në prag të ndeshjes që nesër do të zhvillohet ndërmjet yjve…

Kryesore

Trepça’89 e Besa fituan në shtëpi, pa fitues në Skenderaj 

Trepça’89 është rikthyer te fitorja. “Minatorët”, të dielën, para tifozëve të vet, në kuadër të javës së 6-të në Raiffesen Superligë e kanë mposhtur Dritën, me rezultat bindës, 3:0. Skuadra e drejtuar nga Rafet Prekazi e fitoi me lehtësi këtë ndeshje, pasi dilemën e fitores…

Kryesore

Më 26 shtator, ndeshja e veteranëve, Kosova-Gjermania 

Ish-yjet e futbollit gjerman ndër vite si Jens Nowotny, Olaf Marschall, Mario Basler etj. do të zbarkojnë në Prishtinë më 26 shtator, ku në stadiumin e kryeqytetit do të vihen përballë ish-yjeve të futbollit kosovar në një ndeshje miqësore. “Në këtë ndeshje do të vijnë…

Kryesore

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset tona 

Sot më 18 shtator sekretari i përgjithshëm i FFK-së z. Eroll Salihu mbajti një konferencë me gazetarë. Duke i përshëndetur në emër të FFK-së gazetarët e pranishëm sekretari Salihu, theksoi nevojën e bashkëpunimit të mirëfilltë të mediave dhe FFK-së. Në vazhdim z. Salihu i njohu…

Kryesore

Përvoja në anën e Omanit, motivi në anën e Kosovës 

Sot më 6 shtator në hotel “Sirius”, u mbajt konferencë për media para ndeshjes miqësore ndërkombëtare Kosova-Omani, ku morën pjesë përzgjedhësi i Omanit z. Paul Le Guen dhe kapiteni  Ali Alhbasi si dhe përzgjedhësi i Kosovës z. Albert Bunajki dhe kapiteni Anel Rashkaj. I pranishëm…

P