Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Ballkani dhe Llapi vazhdojnë me formë të mirë 

23 shkurt, 2023 – Kampioni në fuqi, Ballkani dhe skuadra fituese e Kupës në edicionin e kaluar, Llapi, kanë vazhduar serinë e fitoreve në stinorin pranveror, teksa kanë regjistruar fitoret e treta. Portokallezinjtë kanë triumfuar në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë në duel me Trepçën’89,…

Kryesore

Ballkani vazhdon me fitore, Malisheva merr një pikë në Gjilan 

19 shkurt, 2023 – Kampioni në fuqi, Ballkani, ka realizuar fitoren e dytë radhazi në stinorin pranveror, përkatësisht të 13-tën në këtë edicion në Albi Mall Superligë, duke ruajtur epërsinë prej tre pikësh në kreun e renditjes ndaj skuadrës rivale për titull, Dritës. Megjithatë, deri…

Kryesore

Presidenti Ademi priti futbollisten e famshme Kosovare Asllani 

17 shkurt, 2023 – Futbollisjta me famë botërore, Kosovare Asllani ka mbërritur për vizitë në Kosovë në kuadër të shënimit të 15-vjetorit të Pavarësisë. Ajo ka ardhur nën epitetin e Ambasadores së Shpresës së Mirë të UNICEF-it, teksa në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë…

P