Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

KE mbajti mbledhjen e vet të radhës 

8 nëntor, 2023 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë mbledhje KE ka miratuar dhe njëkohësisht ka falënderuar stafin e FFK-së, ekspertët nga UEFA dhe FIFA për hartimin e Strategjisë për zhvillimin…

Kombëtarja U19 – Femrat, Kryesore

U19 Femrat/ Kosova mposht Azerbajxhanin 

8 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës ka mposhtur sot kombëtaren e Azerbajxhanit me rezultat 3:0, në kuadër të kualifikimeve për Evropianin “Lituania 2024”, ndeshje të cilat po zhvillohen në Slloveni. Përzgjedhësja Albina Rrahmani vendosi të paraqitet me këtë formacion: Rajmonda Spahiu, Lorita Islami, Kreshnike…

Kryesore

Nis shitja e biletave për ndeshjen Kosova-Izraeli 

7 nëntor 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se biletat për ndeshjen Kosova – Izraeli, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, e cila zhvillohet më datë 12 nëntor 2023, në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”, sapo kanë dalë në shitje….

Kryesore

Thierry Favre në vizitë në Kosovë, lavdëron punën e bërë 

7 nëntor 2023 – Zëvendësdrejtori i Federatave anëtare të UEFA-së Thierry Favre, nga dje, po qëndron për vizitë në Prishtinë. Ai ka ardhur për vizitë në Federatën e Futbollit të Kosovës, me ç ‘rast është pritur nga presidenti Agim Ademi, u.d./sekretari i përgjithshëm Marcus Weidner…

Kryesore

Prishtina dhe Llapi barazojnë në “Fadil Vokrri” 

5 nëntor, 2023 – Futbollisti amerikan Jalen Blesa ka shënuar dy gola në barazimin që skuadra e Prishtinës e ka arritur para tifozëve të vet kundër Llapit, me shifrat 2:2. Bardhekaltrit në fund ishin të kënaqur me një pikë, duke pasur parasysh se që nga…

Kryesore

Fitore të rëndësishme të Dukagjinit dhe Fushë Kosovës 

5 nëntor, 2023 – Drita ka hyrë në një seri të rezultateve negative në Albi Mall Superligë. Pasi pësoi disfatë në derbin kundër Ballkanit, skuadra e trajnerit grek Akis Vavalis ka pësuar humbje si mysafire ndaj Dukagjinit në Klinë, në kuadër të xhiros së 13-të,…

Kombetaret, Kryesore, Lajmet, U17

U17/ Kosova pëson humbje nga Kroacia 

3 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U17 ka pësuar humbje nga Kroacia U17, me rezultat 0:4  në stadiumin ‘Branko Čavlović-Čavlek”. Në ndeshjen e parë në kuadër të grupit 9-të të turneut kualifikues për Kampionatin Evropian “Qipro 2024″, Dardanët rezistuan vetëm deri në finish të…

P