Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Genc Nuza sërish ndan drejtësinë në Ligën e Konferencës 

27 nëntor, 2023 – Gjyqtari kosovar Genc Nuza për herë të dytë në këtë edicion do të ndajë drejtësinë në fazën e grupeve në Ligën e Konferencës së UEFA-s. Ai do të jetë gjyqtar kryesor në ndeshjen ndërmjet skuadrës finlandeze, HJK Helsinki dhe asaj skoceze,…

Lajmet

Njoftim nga Komisioni i Garave 

Komisioni i Garave njofton klubet dhe opinionin se ndeshja e javës së 15-të e Albi Mall Superligës ndërmjet Fushë Kosovës dhe Dukagjinit do të zhvillohet ditën e martë në orën 13:00. Ky vendim është marrë duke pasur parasysh kushtet e rënda atmosferike dhe faktin që…

Lajmet

Ballkani vazhdon me fitore, e mposht Malishevën 

24 nëntor, 2023 – Ballkani ka vazhduar serinë e fitoreve, pasi në ndeshjen hapëse të javës së 15-të në Albi Mall Superligë e ka mposhtur Malishevën në stadiumin “Liman Gegaj”, me rezultat 2:0. Për skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja kjo ishte fitorja e pestë…

Kryesore, Lajmet

Presidenti Ademi priti përfaqësuesit e KFOR-it anglez 

24 nëntor, 2023 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot përfaqësuesit e KFOR-it anglez, Casey Baker dhe Skye Meelboom. Federata e Futbollit të Kosovës ka një histori të gjatë të bashkëpunimit të shkëlqyer me KFOR-in dhe ky takim është vijimësi e thellimit dhe zgjerimit të…

Lajmet

Besfort Kasumi vëzhgues i gjyqtarëve në ndeshjen U21, Turqi-Norvegji 

21 nëntor, 2023 – Ish-gjyqtari i njohur kosovar, Besfort Kasumi, tani në cilësi të vëzhguesit të gjyqtarëve është deleguar nga UEFA në ndeshjen kualifikuese për Euro 2025 të grupmoshës U21, ndërmjet Turqisë dhe Norvegjisë, e cila po zhvillohet në Alanya. Kësisoj, krahas gjyqtarëve kosovarë të…

P