Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Kryesore, Lajmet

Presidenti Çeferin: Duhet të jeni krenarë me arritjet tuaja 

Edhe presidenti i UEFA-s, Aleksandër Çeferin përmes një video-mesazhi i ka përshëndetur të pranishmit në mbrëmjen gala “Laureatët 2023”, duke vlerësuar arritjet e FFK-së dhe futbollit të Kosovës gjatë këtij viti dhe ka çmuar bashkëpunimin e FFK-së në projektet e përbashkëta. “Të nderuar anëtarë të…

Lajmet

Futsall/ Kosova fiton miqësoren kundër Arabisë Saudite 

12 dhjetor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore ndaj Arabisë Saudite në ndeshjen miqësore të zhvilluar sot në Shkup. Djelmoshat tanë shënuan fitore me rezultat 2:1, me golat e Ylli Mazrekut dhe Drilon Maxharrajt. Pas kësaj ndeshje ekspedita e Kombëtares së…

P