Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Albion Rrahmani “Golashënuesi më i mirë” 

Ndonëse që nga vera e këtij viti nuk është pjesë e Superligës së Kosovës, sulmuesi llapjan Albion Rrahmani, ka arritur ta fitojë çmimin ‘Këpuca e Artë’, falë 14 golave të shënuar në stinorin pranveror të edicionit të kaluar kur ishte pjesë e FC Ballkani. Rrahmani…

Lajmet

Visar Kastrati merr çmimin ‘Referi më i mirë’ 

Sikurse çmimi ashtu edhe funksioni i tyre është shumë i ndjeshëm. Ata shpesh janë në thumb të kritikës si nga tifozët, ashtu edhe nga drejtuesit e klubeve, trajnerët e futbollistët. Por, misioni i tyre është fisnik – ndarja e drejtësisë. Çmimi “Referi më i mirë”…

Kryesore, Lajmet

Presidenti Çeferin: Duhet të jeni krenarë me arritjet tuaja 

Edhe presidenti i UEFA-s, Aleksandër Çeferin përmes një video-mesazhi i ka përshëndetur të pranishmit në mbrëmjen gala “Laureatët 2023”, duke vlerësuar arritjet e FFK-së dhe futbollit të Kosovës gjatë këtij viti dhe ka çmuar bashkëpunimin e FFK-së në projektet e përbashkëta. “Të nderuar anëtarë të…

P