Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Aktivitete, Kombetaret, Kombëtarja A – Femrat, Kryesore, Lajmet

Vajzat/ Kosova zhvillon stërvitjen zyrtare, Dardanet të motivuara – shpresojnë në rezultat pozitiv 

3 qershor, 2024 – Kombëtarja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave ka zhvilluar sot stërvitjen zyrtare në prag të ndeshjes kundër Kroacisë. Dardanet sot aplikuan aktivitete tekniko-taktike, duke praktikuar pikat kyqe me të cilat Kosova pritet të paraqitet nesër mbrëma. Gjatë stërvitjes u…

Lajmet

16 Qershori promovohet në Sigal Superligë 

27 maj, 2024 – KFF 16 Qershori nga Malisheva është anëtarja më e re e Sigal Superligës. Kjo skuadër, e cila edicionin e mbylli në pozitën e dytë në Ligën e Parë arriti ta fitojë ndeshjen e barazhit ndaj skuadrës së Presingut, që e mbylli…

Albi Mall Superliga, Lajmet

Senad Jaroviq “ Ylli i Javës” 

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 36-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të SC Gjilanit, Senad Jaroviq. Vlerësimi i më të mirit të javës është…

Kryesore, Lajmet

KFF Istogu kampion i Ligës U17 

24 maj, 2024 – Futbollistet e KFF Istogut janë kampione të edicionit garues 2023/24 në Ligën U17 të vajzave. Skuadra istogase në finalen e “play-off”-it, që u zhvillua sot në Kampin Nacional në Hajvali, ka shënuar fitore ndaj KFF 16 Qershorit, pas penalltive 4:2. Ndeshja…

P