Category: Lajmet

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Gashi – kryetar dhe  Luan Salihu e Ismet Shurdhani – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 08.10.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet Ahmeti, më datën 08.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  9-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Nesër testet fizike për gjyqtarë 

Komisioni i Gjyqtarëve me qëllim të mbajtjes së formës fizike të gjyqtarëve nesër më 9 tetor duke filluar nga ora 10.00, në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë do të organizojë testet fizike për të gjithë gjyqtarët e Superligës dhe Ligës së Parë. Sipas kryetarit të…

Lajmet

U caktua termini i ndeshjeve të javës së 10-të 

Në marrëveshje me kompaninë televizive “Digitalb”, e cila e ka të drejtën ekskluzive të transmetimeve të ndeshjeve të Raiffeisen Superligës, është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 10-të, ku edhe këtë javë do të transmetohet tri sfida në SuperSport Kosova. Kjo javë nis me…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë. Java e 9-të në elitë nis me ndeshjen që do të zhvillohet, të premten, në Kizhnicë, ndërmjet Hajvalisë dhe…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni  Disiplinor i shkallës së parë në përbërje: Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në  mbledhjen e vetë të mbajtur më datë  01.10.2013  shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga  ana e…

P