Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Agjenda e Përfaqësueses për miqësoren me Omanin 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka përgatitur agjendën e grumbullimit të futbollistëve për miqësoren e radhës ndërkombëtare kundër Omanit, që më 7 shtator do të zhvillohet në Prishtinë. Tubimi i futbollistëve do të fillojë më 3 shtator. Shkarko agjendën

Lajmet

Akreditimi/Accreditation Kosova – Omani 

Procesi i aplikimit per akreditim për ndeshjen miqësore Kosovë-Oman ka filluar, mediat apo pjestarët e mediave të interesuar për akreditim të plotësojnë PDF formën ta nënshkruajnë dhe si scan ose foto ta dërgojnë për të përfunduar procesin e akreditimit. Afati i fundit për aplikim është më…

Aktivitete, Lajmet

FFK vazhdon bashkëpunimin me Air Prishtina 

Sot më 15 gusht, në lokalet e kompanisë “Air Prishtina” u nënshkrua marrëveshja për vazhdimin bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe “Air Prishtina”. Me këtë rast kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, në emër të KE të FFK-së ka shprehur falënderimin për kompaninë “Air Prishtina” për mbështetjen që…

Lajmet

Llamkos Kosova fituese e Superkupës 

Skuadra e Llamkos Kosovës e ka nisur me trofe edicionin e ri të garave. Pas titullit të kampionit, vushtrriasit, të dielën, i janë gëzuar edhe Superkupës, pasi e kanë mposhtur skuadrën fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelin. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta”…

Lajmet

Vokrri e Salihu pritën fatosat e SHF “Diti Sport” 

Kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, z. Eroll Salihu, kanë organizuar sot një pritje për skuadrën e shkollës së futbollit “Diti –Sport” nga Kaçaniku, pas suksesit që djelmoshat e kësaj skuadre kanë arritur në grupmoshën 12-vjeçe në turneun ndërkombëtar “Norway Cup”….

Lajmet

Shkodran Mustafi vizitoi FFK-në 

Sot më 29 korrik, kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, me bashkëpunëtorë, nënkryetarin Agim Ademi, sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësin Albert Bunjaki e ndihmësin Muharrem Sahiti, në zyrën e tij ka pritur futbollistin shqiptar Shkodran Mustafi, anëtar i Kombëtares gjermane që fitoi kampionatin botëror “Brazili…

Lajmet

Talentet të kënaqur me kampin 

Në kampin edukativ nacional U-15 që nisi të hënën në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, po marrin pjesë 144 futbollistë nga shtatë rajonet e Kosovës, që po punojnë në mbikëqyrjen e Shatbit të përfaqësueses “A| dhe të 16 trajnerëve të futbollit. Në morëm mendimin e…

P