Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Vokrri e Salihu pritën fatosat e SHF “Diti Sport” 

Kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, z. Eroll Salihu, kanë organizuar sot një pritje për skuadrën e shkollës së futbollit “Diti –Sport” nga Kaçaniku, pas suksesit që djelmoshat e kësaj skuadre kanë arritur në grupmoshën 12-vjeçe në turneun ndërkombëtar “Norway Cup”….

Lajmet

Shkodran Mustafi vizitoi FFK-në 

Sot më 29 korrik, kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, me bashkëpunëtorë, nënkryetarin Agim Ademi, sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësin Albert Bunjaki e ndihmësin Muharrem Sahiti, në zyrën e tij ka pritur futbollistin shqiptar Shkodran Mustafi, anëtar i Kombëtares gjermane që fitoi kampionatin botëror “Brazili…

Lajmet

Talentet të kënaqur me kampin 

Në kampin edukativ nacional U-15 që nisi të hënën në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, po marrin pjesë 144 futbollistë nga shtatë rajonet e Kosovës, që po punojnë në mbikëqyrjen e Shatbit të përfaqësueses “A| dhe të 16 trajnerëve të futbollit. Në morëm mendimin e…

Lajmet

Feronikeli fitues i Digitalb Kupës së Kosovës 

Feronikeli ka regjistruar sukses historik. Skuadra nga Drenasi, të shtunën, në kryeqytet e ka mposhtur Hajvalinë, me rezultat 2:1, në finalen e Digitalb Kupës së Kosovës, duke e fituar këtë trofe për herë të parë në histori të klubit. Kësisoj, djelmoshat e Ramiz Krasniqit pasi…

Lajmet

Edhe Trepça mbetet në Superligë 

Pas Feronikelit, mbetjen në elitën e futbollit kosovar nëpërmjet barazhit e ka siguruar edhe Trepça. Kjo e fundit, të mërkurën, në stadiumin e kryeqytetit e ka mposhtur Llapin, me rezultat 2:1. Kjo ndeshje zgjoi interesim të madh, sidomos të tifozerisë llapjane, e cila shpresonte për…

Lajmet

Llamkos Kosova festoi titullin e kampionit 

  Skuadra e Llamkos Kosovës ka festuar titullin e parë të kampionit në histori të klubit. Vushtrriasit, të dielën, është dashur ta luajnë ndeshjen e fundit të këtij edicioni kundër Prishtinës, por kjo e fundit nuk udhëtoi fare për në stadiumin “Ferki Aliu”. Megjithatë, kjo…

Lajmet

FFK organizon kamp për talente në Skandinavi 

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë kësaj vere do të organizojë kampin për talentet e rinj të grupmoshës 17-vjeçe për vendet e Skandinavisë. Ky kamp do të mbahet më 16 e 17 gusht në Goteborg të Suedisë. Të interesuarit për pjesëmarrje në këtë kamp duhet…

Lajmet

Salihu e Berisha mbajtën ligjëratë për studentët e UBT-së 

Sot më 28 maj, në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu dhe zëdhënësi Fazli Berisha me kërkesën profesoreshës Naile Demiri nga Universiteti “UBT” mbajtën një ligjëratë për studentët e këtij Universiteti dega e gazetarisë. Sekretari Eroll Salihu u foli…

P