Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Hajvalia i gëzohet fitores së parë 

Skuadra e Hajvalisë e ka realizuar fitoren e parë në këtë edicion të Raiffeisen Superligës, pasi të premten, në Kizhnicë, në ndeshjen hapëse të javës së katërt e ka mposhtur Gjilanin, me rezultat 2:0. Loja ndërmjet këtyre dy skuadrave u përshkua me rivalitet të madh,…

Lajmet

Nesër normat fizike për gjyqtarët 

Më 12.09.2015 (ditë e shtunë) duke filluar nga ora 09,00 në ambientet e stadiumit olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë do të mbahen normat fizike për të gjithë gjyqtarët e futbollit (gjyqtarët ripërsëritës). Mosardhja në riprovime për normat fizike do të thotë heqje dorë nga referimi…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 4-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 3-të në Ligën e Parë. Do të jetë ndeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Gjilanit, ajo që do ta nisë javën e katërt në elitë, derisa dy ndeshje do të luhen…

Lajmet

Prishtina e shijoi fitoren e parë 

Skuadra e Prishtinës e ka shijuar fitoren e parë në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Bardhekaltrit e kryeqytetit, të mërkurën, e kanë mposhtur Llapin në ndeshjen e mbetur të javës së 3-të, me rezultat 2:1. Kësisoj, skuadra e Ramiz Krasniqit iu gëzua fitores së…

Lajmet

Fitojnë Trepça'89, Drita e Vushtrria 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 ka shijuar fitoren e tretë radhazi në këtë edicion, duke e mposhtur Besën, në stadiumin “Riza Lushta”, me rezultat 2:1. Kjo ndeshje u zhvillua në kushte të vështira, pasi gjatë…

Lajmet

Feronikeli arkëtoi tri pikë në Prizren 

Skuadra e Feronikelit iu ka gëzuar fitores së tretë në këtë edicion në Raiffeisen Superligë. Kampionët në fuqi arkëtuan tri pikë si mysafirë në Prizren, në duel me Lirinë, me rezultat 3:2. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu ishin dy herë në disavantazh, por në…

Lajmet

Gjilani nuk ndalet, fiton edhe në Skenderaj 

Skuadra e Gjilanit ka realizuar fitoren e tretë radhazi në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Pas fitoreve ndaj Dritës dhe Lirisë, skuadra e Sadat Pajazitit ka arkëtuar tri pikë edhe në Skenderaj, në duel me Drenicën, me rezultat 2:1, në ndeshjen hapëse të javës…

P