Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberjë ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e vet të mbajtur më datë  24.10.2013  shqyrtoi procedurat e inicuara nga ana e komesarit të garave për Ligën e dytë dhe…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 11-të në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Ferizajt dhe Prishtinës, e cila do të zhvillohet, të premten, në orën 15:00, në stadiumin “Ismet Shabani” në…

Lajmet

Buletini i futsallit 

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së parë në Superligën e Kosovës në futsall. Më poshtë e gjeni buletinin nr 1.                             BULETINI nr. 1   Feniksi (Drenas)-Mitrovica (Mitrovicë)         9:3 Besa (Pejë)- Liburni (Gjakovë)                       2:6 Artana (Novo Bërd)-Juniku (Junik)               6:7 Përlepnica (Gjilan)-BB Lllapi (Podujevë)     2:2  …

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni  Shala – anëtar, në mbledhjet e tyre të mbajtura me datë ; 22.10.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhjet e kaluara si dhe inicimet e filluara nga…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 22.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  11-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Prishtina fitoi bindshëm kundër Kosovës së Munihut 

Skuadra kampione në fuqi dhe fituese e Kupës së Kosovës, Prishtina, ka shënuar fitore të lehtë në duel me fituesen e Kupës së Diasporës, Kosovën e Munihut, me rezultat 8:1, në ndeshjen e Superkupës Kosovë-Diasporë. Kjo ndeshje organizohet që nga viti 2002, në saje të…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 16.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  10-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

P