Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Hajvalia e Prishtina e mbajnë hapin me Feronikelin 

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia dhe Prishtina kanë shënuar fitore të rëndësishme, duke e mbajtur hapin me Feronikelin në garën për titull të kampionit. Hajvalia, në kryeqytet, e ka mposhtur Trepçën’89, me rezultat 4:2. Të…

Lajmet

Drenica bindëse ndaj Besës 

Skuadra e Drenicës e ka shijuar fitoren e dytë pranverore. Të shtunën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, Drenica e ka mposhtur Besën, me rezultat bindës 3:0, në kuadër të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kuqezi e ka nisur rrufeshëm takimin dhe qysh…

Lajmet

Bunjaki publikon listën e Përfaqësueses 

Sot më 20 mars përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaki për media edhe zyrtarisht e bën publike emëroren e futbollistëve, të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet miqësore ndërkombëtare:   Kosova – Eintracht Frankfurt                  24 Mars 2015 Kosova- Werder Bremen             27…

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Skuadra e Feronikelit ka vazhduar me formë të mirë. Në ndeshjen hapëse të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë, që zhvillua, të premten, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, Feronikeli e ka mposhtur Trepçën, me rezultat 1:0. Ndeshja në përgjithësi ishte e baraspeshuar, por fituesin…

Lajmet

Njoftim për ndeshjet Frankfurt – Kosova dhe Werder – Kosova 

Përfaqësuesja e Kosovës më 24 mars do të luajë miqësore me Eintracht Frankfurtin (në orën 19:00 në stadiumin FSV Frankfurt), derisa më 27 mars me Werder Bremenin (në orën 18:00 në Nordhorn). Të gjithë bashkëkombasit tanë inkurajohen dhe janë të mirëpritur për t’i përkrahur djelmoshat…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja që do ta hapë javën do të jetë ajo ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit, që do të luhet të premten. Një ndeshje do të luhet të shtunën (Drenica-Besa), kurse katër ndeshjet e tjera…

Lajmet

Orari i dy ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Dy ndeshjet e fundit të rrethit të dytë në Digitalb Kupën e Kosovës do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme, përkatësisht më datat 25 e 26 mars. E mërkurë,  25 mars  ora 13.00 Flamurtari   Drita ……………………..SSK E enjte,  26 mars    ora 13.00 Gjilani   Ferizaj…………………..…….SSK

Aktivitete, Lajmet

Vokrri u prit nga konsulli Astrit Zemaj 

Sot më 17 mars kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri pas arritjes në Gjermani është pritur me nderime të larta në konsullatën e Republikës Kosovës në Frankfurt nga konsulli z. Astrit Zemaj. Kryetari Vokrri, duke falënderuar për këtë pritje e njohu konsullin Zemaj për përpjekjet që po…

P