Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Kosova U21 fitoi kundër Landit Sachsen 

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore me Përzgjedhjen U-18 të Landit Sachsen të Gjermanisë, që u zhvillua të enjten në stadiumin ‘Përparim Thaçi’ në Prizren. Të përzgjedhurit e Rafet Prekazit e dominuan ndeshjen dhe me plot meritë iu gëzuan fitores. Golat për…

Lajmet

Drita mbetet në Superligë 

Skuadra e Dritës ka siguruar mbetjen në Raiffeisen Superligë edhe për edicionin e ardhshëm, pasi në ndeshjen e barazhit e ka mposhtur Flamurtarin, pas ekzekutimit të penalltive. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll pa gola. Ndërkohë, pas vazhdimeve rezultati ishte 1:1. Të parët shënuan…

Lajmet

Gjilani rikthehet në Superligë 

Skuadra e Gjilanit e ka siguruar pjesëmarrjen në Raiffeisen Superligë për edicionin e ardhshëm. Gjilani rikthimin në elitë e ka arritur pas fitores kundër Vëllaznimit në ndeshjen e barazhit, që u zhvillua në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Në fakt, ndeshja pas 120 minutave lojë…

Lajmet

Kosova (P) dhe Behari në Ligën e Parë 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e barazhit për Ligën e Parë. Kosova e Prishtinës ka arritur ta ruajë statusin në këtë rang të garave, pasi e ka mposhtur skuadrën nënkampione të Grupit B të Ligës së Dytë, Kamenicën, me rezultat 2:0. Ndërkohë, Deçani nuk ka arritur…

Lajmet

Delegacioni gjerman vizitoi shkollën e futbollit të KF "Flamurtari" 

Sot më 10 qershor delegacioni i FF të Gjermanisë (DFB) dhe përzgjedhja e Landit Sachsen që po shoqëroheshin nga vëllezërit Nexhat dhe Zija Shoshi, paradite vizituan shkollën e futbollit të KF ”Flamurtari” në Prishtinë. Duke ju dëshiruar mirëseardhje drejtori i KF” Flamurtari”, z. Agim Hasani…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të barazhit 

Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet e barazhit për Raiffeisen Superligë dhe për Ligën e Parë. Të mërkurën, do të luhen ndeshjet për Ligën e Parë, në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, kurse të enjten, do të luhen ndeshjet për Raiffeisen Superligë, në stadiumin “Riza Lushta” në…

Lajmet

Vokrri, Ademi e Salihu takuan KD të SHGSPK-së 

Sot më 9 qershor në zyrën e tij kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, bashkë me nënkryetarin Agim Ademi dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu, pritën kryetarin e Shoqatës Profesionist të Gazetarëve Sportivë të Kosovës, Arlind Grantollin me Këshillin Drejtues. Kryetari SHPGSK-së, z. Grantolli duke falënderuar…

P