Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Llapi dhe Drita në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të çerekfinales së Digitalb Kupës së Kosovës. Llapi dhe Drita janë skuadrat që e siguruan pjesëmarrjen në gjysmëfinale të kësaj gare, pasi shënuan fitore kundër Gjilanit, përkatësisht Drenicës. Llapi iu gëzua fitores para tifozëve të vet kundër Gjilanit,…

Lajmet

Të premten shorti i gjysmëfinales 

Të premten, më 18 mars, në orën 14:30, në Shtëpinë e Sportit në Prishtinë, do të bëhet tërheqja e shortit për gjysmëfinalen e Digitalb Kupës së Kosovës. Pjesëmarrjen në këtë fazë në shortin paraprak e ka siguruar Prishtina, në mungesë të kundërshtarit, kurse skuadrat tjera…

Lajmet

Hajvalia bëhet lider, fitojnë edhe Prishtina e Llapi 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë. Në të tri këto sfida fitores iu gëzuan skuadrat vendase. Hajvalia e mundi Dritën në Kizhnicë, me rezultat 2:1, për t’u ngjitur në pozitën e parë në renditje, ku vetëm një…

Lajmet

Gjilani fiton në Vushtrri, ngjitet në krye të renditjes 

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore tepër të rëndësishme në ndeshjen hapëse të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Vushtrrinë, në stadiumin “Ferki Aliu”, në Vushtrri, me rezultat 1:0. Ndeshja u përshkua me rivalitet të madh dhe në disa momente edhe tensionuese….

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 17-të në Ligën e Parë. Këtë javë e hap ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Gjilanit, e cila zhvillohet të premten në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri, e cila…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore në Istog (Video) 

Sot në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog është zhvilluar ndeshja përmbyllëse e javës së 19-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Istogut dhe Hajvalisë. Ndeshja u zhvillua në një terren  të rënduar si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, por të dyja skuadrat shfaqën lojë të…

P