Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 31-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 28-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen Superliga : Java e 31-të: E mërkurë 27.05.2015 Ora 16.00. Feronikeli – Hajvalia…………………………..SSK K.Vula. B.Selimaj. M.Qehaja. I.Shuleta Drenica – Ferizaj N.Rraci. B.Morina. R.Hyseni….

Lajmet

Fitojnë Feronikeli e Besa, ngec Prishtina 

Sot janë zhvilluar gjashtë ndeshjet e javës së 30-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli ka bërë një hap të madh drejt titullit të kampionit, pasi ka shënuar fitore në Mitrovicë, në duel me Trepçën’89, me rezultat 3:1. Mitrovicasit kaluan në avantazh në minutën e 16-të përmes…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Të gjitha ndeshjet e javës së 30-të në Raiffeisen Superligë do të zhvillohen, të dielën. Dy prej këtyre sfidave do të fillojnë në orën 14:00 për shkak të transmetimit televiziv, derisa ndeshjet tjera do të luhen në orën 16:00.   Raiffeisen Superliga – Java e 30-të:…

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

E nderuara familje Rraci! Lajmi për vdekjen e Fatmir Rracit, futbollistin e brezit të artë të KF” Vëllaznimi” na ka pikëlluar të gjithëve, ndaj me lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve, futbollistëve e futbolldashësve të Ju shprehim ngushëllimet tona më të thella e të…

Lajmet

Finalistët vendosen në ndeshjet e kthimit 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, Besa e ka mundur Trepçën’89, në një sfidë tejet interesante, me rezultat 3:2. Pejanët kishin epërsi të madhe prej tre golash deri në minutën e 80-të…

Lajmet

Besa fiton, Vëllaznimi barazon në shtëpi 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë. Në Pejë, Besa ka shënuar fitore kundër Hajvalisë, me rezultat 2:1, duke mbetur edhe më tutje në garë për titull. Të dy golat për pejanët në këtë sfidë i…

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli e ka përforcuar edhe më shumë pozitën e parë pas fitores kundër Kosovës së Vushtrrisë në Prizren. Skuadra nga Drenasi shënoi fitore me shifrat 3:1, duke u shkëputur në 5…

P