Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Përzgjedhësja e femrave fitoi ndeshjen kundër Kinostudios 

Dje më 12 prill vonë pasdite Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave, në kuadër të programit në Kampin stërvitor që është duke e mbajtur në Durrës të Shqipërisë, ka zhvilluar një ndeshje kontrolluese kundër skuadrës “Kinostudio” ngaTirana. Ndeshja është zhvilluar në kompleksin sportiv”Tropikal” në…

Lajmet

Përfaqësuesja e femrave luan ndeshje kontrolluese me Kinostudion 

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave,  e cila këto ditë po qëndron në një kamp stërvitor në Durrës, në kuadër të programit nesër më 12 prill në orën 17.00 në kompleksin sportiv “Tropikal” do të zhvillojë një ndeshje të ashtuquajtur kontrolluese me skuadrën e…

Lajmet

Hajvalia e mposhti Llamkos Kosovën 

Hajvalia ka shënuar fitore në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës kundër Llamkos Kosovës, me rezultat 3:1. Llamkosi kaloi në epërsi në minutën e 33-të me golin e shënuar nga Leart Emini pas një bashkëveprimi të shkëlqyeshëm me Semir Zenelin. Fillimi i…

Lajmet

Drita-Feronikeli, pa fitues dhe pa gola 

Skuadra e Feronikelit ka arritur të marrë një rezultat të favorshëm në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi ka barazuar pa gola me Dritën, në Gjilan. Të dy ekipet kanë pasur raste të mira shënimi, por asnjëra nuk ka arritur ta…

Lajmet

Përfaqësuesja e femrave grumbullohet në Durrës 

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave do të jetë e grumbulluar në Durrës nga sot deri më 13 prill. Sipas Afërditë Fazlisë përzgjedhëse, në këtë tubim janë ftuar 28 futbolliste të klubeve të Raiffeisen Superligës së femrave. Grumbullimi nis sot më 9 prill dhe…

Lajmet

Kamp i suksesshëm me futbollistët e Përfaqësueses U21 

Për dy ditë me radhë më 7 e 8 prill në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë është mbajtur Kampi me futbollistët e përfaqësueses U-21. Në këtë kamp janë përfshirë në shumicë futbollistë nga mërgata e jonë dhe një pjesë e futbollistëve që luajnë në skuadrat…

Lajmet

Terim e Shen premtojnë miqësore 

Sot më 7 mars kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Z. Eroll Salihu, me ndërmjetësimin e z. Ali Shen, i cili bëri një mikpritje të jashtëzakonshme për krerët e FFK-së,  janë takuar me përzgjedhësin e Përfaqësueses turke Fatih Terim. Z. Ali…

Lajmet, Të veçuara

Kosova e dha provimin, barazoi pa gola me Haitin 

Futbolli i Kosovës më në fund e ka thyer izolimin shumëvjeçar. E mërkura e 5 marsit do të mbetet datë historike për futbollin kosovar, pasi Përfaqësuesja e Kosovës e zhvilloi ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare nën ombrellën e FIFA-s, institucion në të cilin synon dhe…

P