Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Me ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajt, që zhvillohet, të premten, në Prizren, nis java e 27-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, të shtunën do të luhen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshje.   Raiffeisen Superliga: Java e 27- 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00 E premte  08.05.2015:…

Lajmet

Përfaqësuesja U-19 grumbullohet të enjten 

Përfaqësuesja U-19 do të grumbullohet, të enjten, më 7 maj në stadiumin e KF “Flamurtari” në orën 10:00.   Lista e të grumbulluarve 1.Albert Stublla – PR 2.Lorik Arifi      -TR 3.Ismail Berisha – FL 4.Arber Fona – PR 5.Rron Statovci – 2Korr 6.Edmond Kuqi –…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të javës së 27-të 

Ndeshja ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajt do ta hapë javën e 27-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshjet e fundit.   Raiffeisen Superliga: Java e 27 – 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00 E premte 08.05.2015: ORA 15.00…

Lajmet

Besa fitoi në Mitrovicë 

Besa e Pejës ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 26-të Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Trepçën, me rezultat 2:0, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, Pas kësaj fitoreje Besa iu afrua liderit të renditjes, Feronikelit, në vetëm një pikë. Golat për…

Lajmet

Prishtina i afrohet liderit, fitojnë edhe Trepça'89 e Istogu 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 26-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra e Prishtinës e ka shfrytëzuar humbjen e djeshme të Feronikelit në Gjilan, duke shënuar fitore si mysafire kundër Ferizajt, me rezultat 3:1. Golat për prishtinasit i shënuan Ylber Ramadani (1′),…

Lajmet

Drita fitoi në duel me liderin 

Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së 26-të në Raiffeisen Superligë, ku Drita arriti të shënojë fitore kundër Feronikelit, me rezultat 1:0.  Drita pati disa raste të mira, por golin e fitores e shënoi vetëm në minutën e 70-të, kur Mensur Limani shënoi me…

Lajmet

Besa fiton lehtësisht 

Ndeshja e fundit e javës së 25-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Besës dhe Ferizajt, e zhvilluar në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ në Pejë, ka përfunduar 3:0 në dobi të skuadrës pejane. Golat për ekipin e drejtuar nga Arbnor Morina u realizuan nga…

P