Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

Telegrami ngushëllimi  i kryetarit të FFK-së z. Fadil Vokrri për z. Hamdi Salihi Prishtinë 9 janar, 2016   I nderuari z. Hamdi Salihi! E nderuara  familje Salihi!   Në këtë çast të vështirë për juve dhe familjen e juaj, ju lutem që në emrin tim, KE…

Lajmet

Orari i kontrollimeve mjekësore për futbollistët 

Orari i kontrollimeve mjekësore për futbollistët për stinorin pranveror të edicionit 2015/2016. FFK dhe Qendra Kombëtare e Mjekësisë Sportive kërkojnë nga të gjithë pjesëmarrësit në gara që t’i përmbahen orarit, në mënyrë që rrjedha e kontrollimeve të shkojë sipas planprogramit. [su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2015/12/orari-per-vitin-2016-I.pdf” width=”980″ height=”960″] Orarin mund ta shkarkoni…

Lajmet

Vendimi për mbajtjen e Kuvendit Zgjedhor 

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, në mbledhjen e vet të mbajtur të martën, më datë 1 dhjetor 2015, në bazë të nenit 29 dhe nenit 38 p.3 të Statutit të Federatës së Futbollit të Kosovës mori këtë  

Lajmet

Feronikeli e mbyll stinorin si lider, barazon me Hajvalinë 

Ndeshja e fundit e stinorit vjeshtor në Raiffeisen Superligën e Kosovës ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, që u zhvillua sot në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, në kuadër të javës së 17-të, ka përfunduar pa fitues dhe pa gola (0:0). Të dyja skuadrat paraqitën një lojë…

Lajmet

Feronikeli-Hajvalia luhet në Pejë 

Ndeshja e mbetur e javës së 17-të në Raifeisen Superligë ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, do të zhvillohet të mërkurën, më 02 dhjetor në orën 13.00, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, pasi klubi nga Drenasi është dënuar nga Komisioni Disiplinor që një ndeshje ta zhvillojë larg stadiumit…

Lajmet

Liria, Gjilani e Prishtina fituan në shtëpi 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 17-të, të fundit për stinorin vjeshtor, në Raiffeisen Superligë. Në të tri takimet fitoreve iu gëzuan skuadrat vendase. Liria ka shënuar fitore të rëndësishme para tifozëve të vet në stadiumin “Përparim Thaçi”, duke e mposhtur…

Lajmet

Drenica e Drita e mbyllin stinorin me fitore 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 17-të (të fundit për stinorin vjeshtor) në Raiffeisen Superligë. Në të dyja takimet fitores iu gëzuan skuadrat vendase. Drenica në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj e ka mposhtur Llapin, me rezultat 2:1. Golin e parë…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore të lehtë kundër Trepçës’89 

Hajvalia ka realizuar fitore me rezultat bindës kundër Trepçës’89, me shifrat 3:0, në ndeshjen përmbyllëse të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia ka dominuar plotësisht në sfidën e zhvilluar në stadiumin e Kizhnicës, duke iu gëzuar me meritë fitores së tetë në këtë edicion, e…

P