Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 17-të, të fundit për stinorin vjeshtor në Raiffeisen Superligë. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje, të dielën tri tjera, derisa stinorin e përmbyll sfida ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, që do të zhvillohet të mërkurën e ardhshme,…

Lajmet

Vokrri në Turqi për lobim 

Në kuadër të fushatës lobuese para Kongresit të UEFA-s, me qëllim që të marrë mbështetje për pranimin e FFK-së në UEFA, sot më 24 nëntor, kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri me bashkëpunëtorë udhëtoi për në Turqi, ku nesër më 25 nëntor do të ketë…

Lajmet

Hajvalia-Trepça’89 luhet pasnesër 

Ndeshja  e javës së 16-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila nuk u zhvillua të dielën për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, do të luhet, të mërkurën, më 25 nëntor, në orën 13:00, në Kizhnicë. Ndërkohë, ndeshja e javës së…

Lajmet

Feronikeli-Gjilani pa fitues, Istogu e shijoi fitoren e katërt 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese, Feronikeli, ka barazuar 1:1 në duel me Gjilanin, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 6-të, me…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen dy ndeshje. Në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, skuadra kryesuese, Feronikeli do të jetë mikpritëse…

P