Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Vendimi i Komisionit për Ankesa 

KOMISIONI PËR ANKESA (i Shkallës së dytë) në përbërje Afrim PREKAZI,Kryetar, Agim Bahtiri e Sytki Baftiu anëtarë, mbledhur më datën 17.12.2013, për të vendosur lidhur më Ankesën e FC “Besa” nga Peja në Vendimin e Komisarit të Futsallit për regjistrimin e ndeshjës së Futsallit BESA-PËRLEPNICA,…

Lajmet

Shtyhet seminari për trajnerë 

Seminari për trajnerë që ishte paraparë të mbahet gjatë këtij muaji është shtyrë për muajin janar. Kryetari i Shoqatës së Trajnerëve, Ajet Shosholli, ka bërë të ditur se shtyrja e këtij seminari është bërë për shkaqe objektive. Për terminin e ri trajnerët dhe opinioni do…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, Ismet Aahmeti, më datën 03.12.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të rrethit të dytë (1/8 e Finalës) të DigitAlb Kupës së Republikës së Kosovës, për edicionin 2013/14,  shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e…

Lajmet

Feronikeli e Gjilani kalojnë tutje në DigitAlb Kupën e Kosovës 

Feronikeli dhe Gjilani janë kualifikuar në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi e drejtuar nga Ramiz Krasniqi e ka mposhtur Trepçën, të premten, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë sfidë e realizoi Emir Rama,…

Lajmet

Shtyhet takimi i paraparë në FIFA 

Mbrëmë vonë ka arritur letra nga FIFA se takimi i paraparë për nesër më 29 nëntor, ndërmjet FIFA-s, FFK-së dhe Federatës serbe është shtyrë për një kohë tjetër. Kështu që delegacioni i FFK-së me gjithë përgatitjet ka anuluar udhëtimin për në selinë e FIFA-s në…

Lajmet

Këshillim dy-ditorë për trajnerët e grupmoshave të reja 

Në kuadër e programeve për ngritjen profesionale të trajnerëve, Shoqata e Trajnerëve të Futbollit e Kosovës do të organizojë këshillim dyditorë, për trajnerët e grupmoshave të reja, të Superligës, Ligës së parë dhe ligave rajonale (12-19 vjeç). Këshillimi do të mbahet më datën 7 dhe…

P