Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Orari i ndeshjeve të barazhit 

Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet e barazhit për Raiffeisen Superligë dhe për Ligën e Parë. Të mërkurën, do të luhen ndeshjet për Ligën e Parë, në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, kurse të enjten, do të luhen ndeshjet për Raiffeisen Superligë, në stadiumin “Riza Lushta” në…

Lajmet

Vokrri, Ademi e Salihu takuan KD të SHGSPK-së 

Sot më 9 qershor në zyrën e tij kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, bashkë me nënkryetarin Agim Ademi dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu, pritën kryetarin e Shoqatës Profesionist të Gazetarëve Sportivë të Kosovës, Arlind Grantollin me Këshillin Drejtues. Kryetari SHPGSK-së, z. Grantolli duke falënderuar…

Lajmet

Nesër shorti i barazhit 

Nesër më 9 qershor do të bëhet hedhja e shortit të skuadrave që  do të zhvillojnë ndeshjet e barazhit, për të ditur skuadrat që do të kenë përparësi sipas orarit në ndeshjen e parë dhe të dytë. Kështu që prej orës 12.00 do të hedhet shorti…

Lajmet

Vokrri e Salihu përgëzojnë Feronikelin 

Kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, të cilët gjenden në Gjeramni, ku ndoqën ndeshjen finale të Ligës së kampionëve Juventus- Barcelona, e urojnë skuadrën e Feronikelit për titullin e kampionit, që e arritën me plotë meritë përgjatë një rrugëtimi mjaft…

Kryesore, Lajmet

Feronikeli kampion i ri i Kosovës 

  Skuadra e Feronikelit është kampione e re e Kosovës. Në xhiron e fundit të këtij edicioni në Raiffeisen Superligë, skuadra nga Drenasi ka brazuar me Prishtinën, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, me rezultat 2:2. Ky barazim ishte i mjaftueshëm…

Lajmet

Prishtina kampione te femrat 

Sot është zhvilluar ndeshja e fundit e javës së 14-të në Kampionatin e Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet KFF ”Vizioni” nga Ferizaj dhe KFF ”Prishtina” nga Prishtina, në të cilën ngadhënjeu Prishtina duke mposhtur ekipin mikpritës KFF”Vizioni” me rezultat 5:1 dhe në këtë mënyrë…

Lajmet

Miqësore me Landin Sachsen në grupmoshat 18 dhe 20 vjeçe 

Në kuadër të bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe Federatës së Futbollit të Gjermanisë(DFB) nga data 8 qershor e deri më 12 qershor, në Kosovë do të vijnë përzgjedhjet e dy grup-moshave U-18 dhe U-20 të Landit Sachsen, për të zhvilluar dy ndeshje me moshatarët përfaqësues të…

P