Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Hajvalia-Trepça’89 luhet pasnesër 

Ndeshja  e javës së 16-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila nuk u zhvillua të dielën për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, do të luhet, të mërkurën, më 25 nëntor, në orën 13:00, në Kizhnicë. Ndërkohë, ndeshja e javës së…

Lajmet

Feronikeli-Gjilani pa fitues, Istogu e shijoi fitoren e katërt 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese, Feronikeli, ka barazuar 1:1 në duel me Gjilanin, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 6-të, me…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen dy ndeshje. Në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, skuadra kryesuese, Feronikeli do të jetë mikpritëse…

Lajmet

Besa e Vushtrria fituan si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë. Në dy ndeshje fitores iu gëzuan skuadrat mysafire, njëri ballafaqim përfundoi pa fitues, derisa vetëm Liria arkëtoi tri pikë si vendase. Për fitoren e Lirisë në shtëpi u përkujdes Florim Bërbatovci,…

Lajmet

FC Kosova Cyrih fitoi me penallti ndaj Feronikelit 

Sot më 17 nëntor në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas është zhvilluar ndeshja revyale ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës KF ”Feronikeli” dhe skuadrës fituese të Kupës së Kosovës për klubet shqiptare të futbollit në diasporë FC”Kosova” nga Cyrihu. Ndeshja u zhvillua në një atmosferë…

Lajmet

Gjilani-Hajvalia mbyllet pa fitues 

Gjilani dhe Hajvalia e kanë mbyllur pa fitues dhe pa gola ballafaqimin e tyre që u zhvillua sot në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, në kuadër të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë. Të dyja skuadrat zhvilluan një lojë të hapur dhe patën mundësi shënimi,…

P