Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Feronikeli e Hajvalia arkëtuan nga tri pikë të reja 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para në kuadër të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, ka shënuar fitore si mysafire në stadiumin “Ferki Aliu”, duke e mposhtur Vushtrrinë, me rezultat 3:1. Burim Qorri, Qemail Elshani dhe Përparim Livoreka shënuan…

Lajmet

Konkurs për seminarin e trajnerëve për Licencë B të UEFA-s 

Federata e Futbollit të Kosovës shpall konkurs për pranimin e kandidatëve në seminarin për trajner të futbollit për Licencë  “B” të UEFA-s, që organizohet në bashkëpunim me Federatën e Futbollit të  Gjermananisë. Seminari i nivelit të programit të UEFA-s për trajner të futbollit për Licencë…

Lajmet

Kosova U19 barazoi në miqësoren e dytë me Shqipërinë 

Përfaqësuesja e Kosovës U19 ka barazuar me Përfaqësuesen e Shqipërisë të kësaj grupmoshe, në miqësoren e dytë, me rezultat 2:2. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Zeqir Ymeri” në Kukës në praninë e rreth 500 shikuesve. Për dallim nga ndeshja e parë në Prizren para dy ditësh, këtë…

Lajmet

Gjyqtarët dhe orari i ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Kjo javë nis me ndeshjen Vushtrria-Feronikeli, që zhvillohet, të shtunën, në orën 13:30 dhe transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Të njëjtën ditë, por gjysmë ore më vonë…

Lajmet

Përfaqësuesja U-19 shënoi fitore kundër Shqipërisë 

Përfaqësuesja e Kosovës U-19  ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore kundër Përfaqësueses së Shqipërisë U-19, me rezultat 2:0. Ndeshja u zhvillua, sot, në stadiumin “Përparim Thaqi” në Prizren. Të dy golat për të përzgjedhurit e trajnerit Ramiz Krasniqi u shënuan në pjesën e dytë, me autor…

P