Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Feronikeli e Gjilani kalojnë tutje në DigitAlb Kupën e Kosovës 

Feronikeli dhe Gjilani janë kualifikuar në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi e drejtuar nga Ramiz Krasniqi e ka mposhtur Trepçën, të premten, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë sfidë e realizoi Emir Rama,…

Lajmet

Shtyhet takimi i paraparë në FIFA 

Mbrëmë vonë ka arritur letra nga FIFA se takimi i paraparë për nesër më 29 nëntor, ndërmjet FIFA-s, FFK-së dhe Federatës serbe është shtyrë për një kohë tjetër. Kështu që delegacioni i FFK-së me gjithë përgatitjet ka anuluar udhëtimin për në selinë e FIFA-s në…

Lajmet

Këshillim dy-ditorë për trajnerët e grupmoshave të reja 

Në kuadër e programeve për ngritjen profesionale të trajnerëve, Shoqata e Trajnerëve të Futbollit e Kosovës do të organizojë këshillim dyditorë, për trajnerët e grupmoshave të reja, të Superligës, Ligës së parë dhe ligave rajonale (12-19 vjeç). Këshillimi do të mbahet më datën 7 dhe…

Lajmet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë , në mbledhjen e vet të mabjtur më datë 22.11.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve plotësuese nga ana e zyrtarëve të  ndeshjeve , konform dispozitave të Rregullores disiplinore…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të DigitAlb Kupës së Kosovës 

Rrethi i 1/8 së finales në DigitAlb Kupën e Kosovës do të fillojë me ndeshjen ndërmjet Gjilanit dhe Ulpianës, që do të zhvillohet të mërkurën, kurse me kërkesë të kompanisë DigitAlb SuperSport Kosova,  ndeshjet do të luhen të enjten, të premten dhe të shtunën. E…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë në mbledhjen e  vet të rregullt , mbajtur me date  19.11.2013, shqyrtoi procedurat e hapura  nga mbledhja e kaluar  ( pezullimit ) e komisionit disiplinor  si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit  të…

P