Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 6-të 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 5-të në Ligën e Parë. Kjo javë fillon me ndeshjen Istogu-Ferizaj, që do të luhet të premten, derisa vazhdon me dy ndeshje të shtunën dhe përmbyllet me tri ndeshjet e…

Lajmet

Reagim ndaj të pavërtetave të "Zërit" 

Në momentin kur kemi zbraztësirë institucionale shtetërore dhe kur Kosova si shtet me mund të madh po mundohet të përfaqësohet  si e barabartë në organizatat ndërkombëtare, shihen edhe zëra që në çdo sferë të jetës e po ashtu edhe në sport në veçanti në futboll,…

Lajmet

Feronikeli e mposhti edhe Trepçën’89 

Feronikeli ka vazhduar paraqitjet e mira në këtë edicion të Raiffeisen Superligës. Skuadra nga Drenasi, të shtunën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e ka mposhtur Trepçën’89, me rezultat 2:1. Feronikeli luajti më mirë në pjesën e parë kur krijoi epërsi prej dy golash, nëpërmjet…

Lajmet

Më 16 e 17 shtator grumbullimi i Përfaqësueses U19 

Më datat  16 e 17.09.2014 nga ora  10.30 ne stadiumin e Flamurtarit, përzgjedhësi i përfaqësueses U-19 Ramiz Krasniqi  ka paraparë një grumbullim të këtyre futbollistëve sipas një programi stërvitor për këtë moshë.   1. Art Krasniqi  – Londër 2. Genis Kastrati – Besa 3. Lorik …

Lajmet

U hodh shorti për Ligën e femrave 

Është hedhur shorti për kampionatin e ri në Ligën e femrave në praninë e përfaqësueseve të klubeve, ku ishin të pranishëm nënkryetari I FFK-së z. Agim Ademi dhe anëtarja e KE dhe kryetarja e komisionit për futbollin e femrave znj. Vjollcë Krasniqi. Nënkryetari Ademi foli…

Lajmet

Orari i ndeshjeve dhe gjyqtarët 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët për ndeshjet të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 4-t në Ligën e Parë. Pas pauzës në fundjavë për shkak të ndeshjes së Përfaqësueses së Kosovës, skuadrat e elitës i rikthehen kampionatit me dy ndeshjet që…

Lajmet

Riprovimet nga normat fizike për gjyqtarë 

Me datë 10.09.2014 (ditë e mërkurë) duke filluar nga ora 15:00  do të mbahen normat fizike për ata gjyqtarë të futbollit të cilët kanë tretmanin e përsëritësve si dhe të atyre  që  munguan në datat  09. dhe 16.08.2014. Normat do të organizohen në stadiumin olimpik …

P