Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

U hodh shorti për Ligën e femrave 

Është hedhur shorti për kampionatin e ri në Ligën e femrave në praninë e përfaqësueseve të klubeve, ku ishin të pranishëm nënkryetari I FFK-së z. Agim Ademi dhe anëtarja e KE dhe kryetarja e komisionit për futbollin e femrave znj. Vjollcë Krasniqi. Nënkryetari Ademi foli…

Lajmet

Orari i ndeshjeve dhe gjyqtarët 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët për ndeshjet të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 4-t në Ligën e Parë. Pas pauzës në fundjavë për shkak të ndeshjes së Përfaqësueses së Kosovës, skuadrat e elitës i rikthehen kampionatit me dy ndeshjet që…

Lajmet

Riprovimet nga normat fizike për gjyqtarë 

Me datë 10.09.2014 (ditë e mërkurë) duke filluar nga ora 15:00  do të mbahen normat fizike për ata gjyqtarë të futbollit të cilët kanë tretmanin e përsëritësve si dhe të atyre  që  munguan në datat  09. dhe 16.08.2014. Normat do të organizohen në stadiumin olimpik …

Lajmet

Omani do ta mbështesë FFK-në në realizimin e synimeve 

Sonte më 6 shtator në hotel “Sirius” kryetari i FFK-së z.Fadil Vokrri me nënkryetarët Agim Ademi e Bekim Haxhiu dhe sekrtarin e përgjithshëm Eroll Salihu shtroi darkë për nder të kryetarit të Federatës së Futbollit të Omani z. Al Busaidi Sayyid Khalid Bin Hamed me…

Lajmet

Hajvalia arkëtoi tri pikë për të marrë kryesimin 

Skuadra e Hajvalisë ka shijuar fitoren e tretë në këtë edicion të Raiffeisen Superligës. Skuadra e drejtuar nga Synaj Keçi, të premten, në ndeshjen përmbyllëse të javës së 4-t e ka mposhtur Trepçën, me rezultat 2:1. Kjo fitore ia ka mundësuar Hajvalisë që ta marrë…

Lajmet

Besa e mposhti Llamkosin 

Skuadra e Besës ka realizuar fitoren e parë në këtë edicion të Raiffeisen Superligës, pasi e ka mposhtur skuadrën kampione në fuqi, Llamkos Kosovën. Ndeshja e zhvilluar, të enjten, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë është mbyllur me shifrat 2:0, në të mirë të pejanëve….

Lajmet

Agjenda e Përfaqësueses për miqësoren me Omanin 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka përgatitur agjendën e grumbullimit të futbollistëve për miqësoren e radhës ndërkombëtare kundër Omanit, që më 7 shtator do të zhvillohet në Prishtinë. Tubimi i futbollistëve do të fillojë më 3 shtator. Shkarko agjendën

P