Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të rrethit të parë të Digitalb Kupës së Kosovës, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë.   E martë:    25.11.2014   ora 12.30 Llamkos Kosova – T-Çanga (Eroll Jonuzi, Kujtim Bajrami, Selami Haziri)   Feronikeli – Rahoveci (Kreshnik Vula, Benon Kepuska,…

Lajmet

Orari i ndeshjeve dhe gjyqtarët 

Me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Ferizajt, që zhvillohet të premten, nis java e 16-të në Raiffeisen Superligë, që është edhe e fundit për stinorin vjeshtor në elitë. Raiffeisen Superliga: Java e 16-të Ora 13.00 E premte Hajvalia – Ferizaj …………………..SSK ( Mentor Baliu, Jakup Musolli, Fatmir…

Lajmet

Feronikeli e nis mbrojtjen e trofeut kundër Rahovecit 

Sot është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen mesjavës së ardhshme (të martën e të mërkurën). Skuadra fituese e kësaj gare në edicionin e kaluar, Feronikeli tërhoqi si kundërshtar…

Lajmet

Pa fitues edhe ndeshja Drenica – Trepça'89 

Skuadra e Trepҫës 89 ka shkëputur një pikë në Skenderaj në ballafaqimin e javës së 15-të në Raiffeisen Superligë kundër Drenicës. Mitrovicasit që nga minuta e 42 kishin epërsi numerike në fushë pas përjashtimit të Bejtës, por nuk arritën ta gjejnë rrugën e golit, duke…

Lajmet

Trepça barazoi pa gola me Hajvalinë 

Ndeshja që e çeli javën e 15-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Trepçës dhe Hajvalisë, e që u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, ka përfunduar baras 0:0. Të dyja skuadrat shfaqën një lojë mesatare dhe të niveluar, gjë të cilën e dëshmon edhe rezultati….

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të të Raiffeisen Superligës dhe të javës së 14 të Ligës së Parë. Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Hajvalisë, e cila do të zhvillohet në stadiumin olimpik “Adem Jashari”, të premten, do ta çelë javën e…

P