Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Tri ndeshje, tri barazime 

Tri ndeshjet e zhvilluara, të dielën, në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë kanë përfunduar pa fitues. Skuadra e Prishtinës ka arkëtuar një pikë në udhëtimin e vështirë në Mitrovicë, duke e mbyllur sfidën me Trepçën’89, me shifrat 2:2. Prishtinasit krijuan epërsi në…

Lajmet

Hajvalia e Drenica fituan si vendase 

Hajvalia dhe Drenica kanë shënuar fitore si vendase në ndeshjet e zhvilluara, të shtunën, në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia arriti ta mposhtë në Kizhnicë skuadrën e Vëllaznimit, me rezultat 1:0. Golin e tri pikëve për vendasit e shënoi Liridon Leci,…

Lajmet

Llamkosi fitoi në Istog 

Skuadra kampione në fuqi e Raiffeisen Superligës, Llamkos Kosova ka shënuar fitore si mysafire. Vushtrriasit, të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 14-të e kanë mposhtur Istogun, me rezultat 2:1, duke arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Protagonisti kryesor i kësaj ndeshje ishte Labinot…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 13-të në Ligën e Parë. Kjo javë në elitë nis me ndeshjen ndërmjet Istogut dhe Llamkos Kosovës, që luhet të premten, derisa dy ndeshje luhen të shtunën, derisa tri…

Lajmet

Fitore të Trepçës e Vëllaznimit në shtëpi 

Trepça dhe Vëllaznimi kanë shënuar fitore para tifozëve të vet në kuadër të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, derisa skuadra kampione në fuqi, Llamkos Kosova nuk ka arritur më shumë se një barazim në shtëpi me Hajvalinë. Skuadra e Genc Hoxhës iu gëzua fitores…

Lajmet

Prishtina arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

Skuadra e Prishtinës ka realizuar fitoren gjashtë në këtë edicion të garave. Bardhekaltrit e kryeqytetit, të shtunën, në shtëpi e kanë mposhtur Besën, me rezultat 2:1, në kuadër të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë. Golat për Prishtinën i kanë realizuar Durim Gashi (45’) dhe…

Lajmet

Feronikeli fiton, e ruan pozitën e liderit 

Feronikeli  e ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive, duke e regjistruar fitoren e shtatë në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, në ndeshjen hapëse të javës së 13-të e ka mposhtur Istogun, me rezultat 3:1….

Lajmet

Sejdi Mërkoja dorëzon nesër materialin 

Pas kërkesës së KE të FFK-së,  që çdokush nga ish zyrtarët e FFK-së që ka në dispozicion dokumentacion që lidhet me veprimtarinë e FFK-së sidomos në raport me instancat ndërkombëtare, të dorëzojë në FFK-, sot pati një takim ndërmjet sekretarit të përgjithshëm të FFK-së z….

P