Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet, Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 02.05.2014 ( ditë e premte ) ora 15,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet…

Lajmet

Termini i ndeshjeve të javës së 28-të 

Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 25-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen tri ndeshje, derisa të dielën dy. Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 28-të: E SHTUNË,03.05.2014 nga ora 15.00 Drita-Prishtina…

Lajmet, Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Gjatë fundjavës do të zhvillohen ndeshjet e javës së 27-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 24-t në Ligën e Parë, derisa sot janë caktuar me short gjyqtarët që do t’i drejtojnë këto sfida. Në elitë, dy ndeshjet e para do të zhvillohen, të…

Lajmet

Trepça e mposhti skuadrën kryesuese 

Futbollistët e Trepçës kanë shënuar fitore tepër të rëndësishme para tifozëve të vet, duke e mposhtur skuadrën kryesuese në Raiffeisen Superligë, Llamkos Kosovën. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, është mbyllur me shifrat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje, e cila…

Lajmet

Drita, Trepça'89 e Fushë Kosova fituan si vendase 

Skuadra gjilanase, Drita, ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme në përballje me Ferizajn, duke i dhënë fund formës jo të mirë në stinorin pranveror. Skuadra e udhëhequr nga Bekim Isufi arriti të triumfojë 2:0 në sfidën ndaj Ferizajt në Gjilan. Përkundër kundërshtarit që hyri…

Lajmet, Statistika

Statistikat pas javës së 25-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 25-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

P