Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet, Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Me ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, që zhvillohet, të martën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, fillon java e 26-të në Raiffeisen Superligë. Sot janë caktuar me short gjyqtarët e ndeshjeve të kësaj jave si dhe të javës së 23-të në Ligën e Parë, që…

Lajmet, Statistika

Prishtina e Drenica shijuan fitore në shtëpi 

Prishtina dhe Drenica shënuan fitore në ndeshjet e javës së 25-të në Raiffeisen Superligë, që u zhvilluan të premten, Prishtina e mposhti Trepçën, me rezultat 3:0, në kryeqytet. Kjo ishte fitorja e parë e bardhekaltërve nën drejtimin e Suad Keçit. Ndeshja u zhvillua nën reshjet…

Lajmet, Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot zhvillohen dy ndeshjet e para të javës së 25-të në Raiffeisen Superligë. Në kryeqytet takohen Prishtina e Trepça, derisa në Skenderaj ballafaqohen rivalët fqinj, Drenica e Feronikeli. Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 25-të: E premte, 18.04.2014 nga ora 15.00 Prishtina-Trepça, Besfort Kosumi, A. Peshteri, B.Rama,…

Lajmet

Telegram ngushëllimi për familjen e Shaban Hajrullahut 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ia ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes së Shaban Hajrullahut, i cili ndërroi jetë. E nderuara familje e z. Shaban Hajrullahut! Lajmi për vdekjen e z. Shaban Hajrullahu na ka pikëlluar të gjithë neve dhe opinionin…

Aktivitete, Lajmet

Finalja e Digitalb Kupës së Kosovës më 7 qershor 

Sot më 16 prill, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku shqyrtoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. Anëtarët e KE debatuan rreth përgatitjeve për ndeshjet e radhës të përfaqësueses së Kosovës kundër Turqisë…

Lajmet, Statistika

Orari i ndeshjeve të tri javëve në vazhdim 

Ndeshjet Prishtina-Trepça dhe Drenica-Feronikeli, që do të zhvillohen, të premten, do ta hapin javën e 25-të në Raiffeisen Superligë. Këto sfida janë caktuar për të premten, pasi skuadrat i pret një orar i ngjeshur, duke pasur parasysh se do të ketë ndeshje edhe në mesjavën…

Lajmet, Statistika

Llamkos Kosova barazoi me Hajvalinë 

Skuadra kryesuese në Raiffeisen Superligë, Llamkos Kosova, ka arritur ta shkëpusë një pikë në Kizhnicë, të hënën, në ndeshjen e fundit të javës së 24-t në duel me Hajvalinë, duke barazuar 2:2. Në dy ndeshjet paraprake me këtë skuadër vushtrriasit kishin pësuar humbje, por kësaj…

P