Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Feronikeli 74 e Malisheva barazojnë pa gola në Drenas 

4 nëntor, 2023 – Sot është zhvilluar një ndeshje në kuadër të javës së 13-të në Albi Mall Superligë. Feronikeli 74 dhe Malisheva kanë barazuar pa gola në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Edhe pse të dyja palët patën raste të shumta shënimi, nuk arritën…

Kombetaret, Kryesore, Lajmet, U17

U17/ Kosova pëson humbje nga Kroacia 

3 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U17 ka pësuar humbje nga Kroacia U17, me rezultat 0:4  në stadiumin ‘Branko Čavlović-Čavlek”. Në ndeshjen e parë në kuadër të grupit 9-të të turneut kualifikues për Kampionatin Evropian “Qipro 2024″, Dardanët rezistuan vetëm deri në finish të…

Lajmet

Lumbardh Dellova “Ylli i Javës” 

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 12-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të FC. Ballkani, Lumbardh Dellova Vlerësimi i më të mirit të javës është…

Lajmet

Prishtina 01 mëson kundërshtarët në “Elite Round” 

2 nëntor, 2023 – Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për “Elite Round” në Ligën e Kampionëve në futsall, ku kampioni i vendit tonë, FC Prishtina 01 ka mësuar sot kundërshtarët, me të cilët do të ballafaqohet në këtë fazë të garave. FC…

P