Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Kryesore, Lajmet

Jalen Miller Blesa “Ylli i Javës” 

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 11-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të FC. Prishtina, Jalen Miller Blesa. Vlerësimi i më të mirit të javës…

Lajmet

Nesër lansohet Strategjia e Futbollit të Vajzave 

29 tetor, 2023 – Pas një pune vulominoze përgjatë disa muajve bashkë me ekspertë të FIFA-s, nesër Federata e Futbollit e Kosovës do të bëjë lansimin e Strategjisë së Futbollit të Vajzave. Ceremonia mbahet në hotel “Emerald” dhe fillon në orën 18:00. Në këtë event…

Lajmet

Prishtina rikthehet te fitorja nën drejtimin e trajnerit të ri 

28 tetor, 2023 – Prishtina e ka nisur me fitore epokën me trajnerin nigerian, Emmanuel Egbo. Pas shtatë ndeshjeve pa fitore, bardhekaltrit e kryeqytetit, të shtunën në mbrëmje, iu gëzuan fitores në stadiumin “Fadil Vokrri” në duel me Gjilanin, me rezultat 2:1, në kuadër të…

P