Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

U nderuan dy ikonat e KF Prishtina, Rama-Domi 

3 dhjetor, 2023 – Sot në stadiumin e Flamurtarit në kryeqytet është organizuar turneu përkujtimor “Rama-Domi” në konkurrencën e veteranëve nën patronatin e Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, e ku i pranishëm ishte edhe i pari i kryeqytetit Përparim Rama dhe…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të 1/16 së Kupës së Kosovës 

2 dhjetor, 2023 – Është caktuar orari i ndeshjeve të 1/16 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. Dy ndeshje do të luhen të martën, dhjetë të mërkurën, tri të enjten dhe një të premten. Të gjitha ndeshjet do të fillojnë në orën 12:00….

Lajmet

Prishtina 01 barazon me Dobovecin, Benfica mposht Kairatin 

30 nëntor, 2023 – Prishtina 01 ka barazuar me skuadrën sllovene Dobovec në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve “Elite Round” në Ligën e Kampionëve në futsall. Ndeshja e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë u mbyll baras me…

P