Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U15

Kombetaret, U15

FFK me kampin e radhës për U15 në Zvicër 

14 dhjetor, 2019 – Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Unionin e Klubeve Shqiptare në Zvicër, po e mban kampin e radhës për talentet U-15 në Cyrih. Në këtë kamp dyditorë po marrin pjesë 33 futbollistët, me të cilët po punojnë trajnerët Gazmend…

Kombetaret, U15

U mbajt kampi treditor për U15 në Gjermani 

4 tetor, 2019 – Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës, në Grunberg të Gjermanisë, është mbajtur kampi treditor U15, me futbollistët e lindur në vitet 2005/2006, të cilët janë aktiv në klubet gjermane, si dhe disa futbollistë që luajnë në Angli, Zvicër dhe…

Kombetaret, U15

Kosova U15 bindëse edhe kundër Estonisë 

21 shtator, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s, që po mbahet në Kamëz, nën organizimin e FSHF-së. Pas fitores në ndeshjen e parë kundër Taxhikistanit (8:0), Dardanët, sot, kanë shënuar fitore edhe në…

Kombetaret, U15

Kosova U15 e shpartalloi Taxhakistanin 

19 shtator, 2019 – Kombëtarja U15 e Kosovës, e cila drejtohet nga Gazmend Haliti dhe Isa Sadriu, ka shënuar fitore me rezultat bindës (8:0) në ndeshjen e parë në “UEFA Development Tournament” që po zhvillohet në Kamëz nën organizimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Dardanët…

U15

Kosova U15 triumfoi në turneun e mbajtur në Shkup 

30 gusht, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 e ka triumfuar në turneun zhvillimor të UEFA-s që u mbajt në Shkup. Pas fitoreve kundër Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, djelmoshat e drejtuar nga Gazmend Haliti në ndeshjen e fundit dhe vendimtare për pozitën e parë…

Kryesore, U15

Kosova U15 e mposhti edhe Maqedoninë e Veriut 

28 gusht, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut “Friendly Development Tournament” që po zhvillohet në Shkup. Pas fitores së djeshme kundër Shqiprisë, të përzgjedhurit e Gazmend Halitit, sot, kanë arritur të mposhtin Maqedoninë e Veriut, me…

P