Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U17

Kryesore, U17

Kombëtarja U17 shënoi fitore kundër Danimarkës 

Castlebar (Republika e Irlandës), 21  maj  2017 – Në hapje të  Turneut ndërkombëtar U-17 Develompent  i organizuar nga UEFA,  Kombëtarja e Kosovës U-17 është ballafaquar me Kombëtaren e Danimarkës, të cilën e ka mposhtur me rezultat 5:4, pas ekzekutimit të penalltive. Pjesa e parë u…

Kryesore, U17

Kombëtarja U-17 mbajti seancën stërvitore në Castlebar 

20  maj,  2017 – Castlebar- Republika e Irlandës – Kombëtarja e Kosovës U-17 pasi është vendosur mbrëmë në Resortin Hotel Beaffy, paradite ka mbajtur takimin e parë e ku përzgjedhësi Besnik Kollari i njohu futbollistët e rinj, për rëndësinë e këtij turneu si dhe për…

Lajmet, U17

Kombëtarja e Kosovës U-17 udhëtoi për Irlandë 

19 maj, 2017 – Sot në mëngjes nga aeroporti ndërkombëtar “Adem Jashari”, Kombëtarja e Kosovës U-17 udhëtoi për në Dablin të Irlandës ku do të marrë pjesë në turneun “ U-16 Develompent Tournament”. Në këtë turne do t’i zhvillojë tri ndeshje me Republikën e Irlandës,…

Lajmet, U17

Kosova u nderua për “Fair-Play” 

21 janar, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës U-17, sot në orët e paraditës ka zhvilluar një seancë stërvitore në kompleksin sportiv “Altinordu” në Kusadasi, derisa në orët e pasditës e ka nderuar organizatorin me pjesëmarrje në ndeshjen finale të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup”, që…

Kryesore, U17

Kosova pësoi humbje në ndeshjen e parë nga Turqia 

16 janar, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e parë në kuadër të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup”, që po zhvillohet në afërsi të Izmirit në Turqi. Të përzgjedhurit e Besnik Kollarit kanë pësuar humbje në duel me Turqinë, me…

P