Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U17

Kombetaret, U17

Kosova U17 shënoi fitore kundër Andorës (VIDEO) 

27 prill, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U17 e përbërë me futbollistë nën moshën 16-vjeçe ka shënuar fitore në ndeshjen e parë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s që po mbahet në Letoni. Të përzgjedhurit e Besnik Kollarit iu gëzuan fitores në duel me…

Kombetaret, U17

Kosova U17 e mbyll rrethin elitë me humbje 

31 mars, 2019 – Djemtë e Kombëtares U17, që u kualifikuan për rrethin elitë, në garat e kësaj faze ndonëse nga loja në lojë u përmirësuan dukshëm, nuk ia arritën të fitojnë. Pas humbjes nga Ukraina me rezultat 2:0 në ndeshjen e parë, pastaj në…

U17

Kosova U17 e pret me optimizëm duelin kundër Greqisë   

30 mars, 2019 –  Pas dy humbjeve në garat e rrethit elitë për Evropianin 2019, së pari nga Ukraina 2:0 dhe nga Spanja 1:0, Kombëtarja U17 e Kosovës, në ndeshjen e nesërme kundër Greqisë do të orvatet të shënojë fitore. Por me gjithë dëshirën dhe…

Kombetaret, U17

Humbje minimale e Kosovës U17 nga Spanja 

28 mars, 2019 – Në ndeshjen e dytë kundër Spanjës në garat e rrethit elitë, Kombëtarja e Kosovës U17, pësoi humbje minimale prej 1:0, ndonëse luajti shumë më mirë se në ndeshjen e parë kundër Ukrainës. Pjesa e parë ishte për një nuancë më e…

U17

Kombëtarja U17 e matur para ndeshjes me Spanjën 

27 mars, 2019 – Për dy ditë rresht futbollistët e Kombëtares U17, pas ndeshjes me Ukrainën, ku humbën me rezultat 2:0, kanë mbajtur seanca stërvitore, në përpjekje për të nxjerrë mësimet e duhura nga lëshimet e gabimet e shfaqura në atë takim, në mënyrë që…

P