Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U17

Kryesore, U17, U19

U hodh shorti për kualifikimet e Evropianit U17 dhe U19 

6 dhjetor,  2017 – Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17  dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian Finlanda 2017-18. Në tërheqjen e shortit morën pjesë…

Lajmet, U17

Triumf i Kombëtares U17 në ballafaqim me Azerbajxhanin 

21 nëntor, 2017 – Rikthimi nga një humbje e thellë me një fitore prej 2:0 kundër Azerbajxhanit flet për mentalitetin fitues  të djemve të Kombëtares U17 të Kosovës.  Në fakt, në ndeshjen e dytë në kuadër të turneut “2017 Mercedes Benz Agean Cup U-16”, që po mbahet…

Kryesore, Lajmet, U17

Kombëtarja e Kosovës U17 udhëtoi për Turqi 

Sot më 19 nëntor, Kombëtarja U-17 ka udhëtuar në Kushadasi të Turqisë në turneun “Mercedes Benz Aegean CUP International Youth Tournament 2017”. Para nisjes për Turqi përzgjedhësi i Kombëtares U17, z. Besnik Kollari tha: “Në këtë turne po shkojmë të provojmë me një grup të…

Kryesore, U17

Kombëtarja U-17 pësoi humbje edhe nga Uellsi 

13 tetor, 2017 – Kombëtarja U-17 ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të parakualifikimeve për Evropianin “Anglia 2018”. Pas Holandës, të përzgjedhurit e Besnik Kollarit pësuan humbje nga Uellsi, me rezultat 2:0. Duket se dëshira e madhe për fitore bëri që…

P