Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U21

Kombetaret, Lajmet, U21

U21/ Kosova synon fitoren ndaj Izraelit 

20 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore para ndeshjes kundër Izraelit, që zhvillohet të martën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, në orën 13:00. Për shkaqe sigurie kjo ndeshje do të zhvillohet pa praninë e tifozëve. Dardanët U21…

Kombetaret, U21

U21/ Kosova e gatshme për fitore ndaj Bullgarisë 

16 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U21 e ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë në prag të ndeshjes kundër Bullgarisë. Dardanët, gjatë këtyre ditëve kanë punuar në aspektin taktik dhe motivues. Pavarësisht mungesave në skuadër, Kosova kundër Bullgarisë…

Kombetaret, U21

Dardanët e rinj sot përballen me Bullgarinë 

17 tetor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U21 sot e zhvillon ndeshjen e katërt në Grupin D në kuadër të kualifikimeve për Euro 2025 kundër Bullgarisë. Kjo ndeshje luhet në “Slavia Stadium” në Sofje, në orën 17:30. Dardanët e rinj të drejtuar nga Afrim Tovërlani…

Kombetaret, Lajmet, U21

U21/ Kosova pëson humbje nga Gjermania 

12 shtator 2023 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka zhvilluar sot ndeshjen e tretë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2025. Dardanët nuk arritën t’i rezistojnë favoritit të Grupit D, Gjermanisë, aty ku marrin pjesë edhe Polonia, Bullgaria, Estonia e Izraeli. Në stadiumin “Fadil Vokrri”…

P