Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U21

Lajmet, U21

Përfundoi grumbullimi treditor i Kombëtares U-21 

25 maj, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U-21 ka mbajtur grumbullim treditor në kuadër të përgatitjeve dhe përzgjedhjes së futbollistëve për ndeshjen e radhës në kualifikimet për Evropian, të cilën do ta zhvillojë më 12 qershor kundër Norvegjisë. Ekspedita e Kombëtares U-21 ka qenë për…

Kryesore, U21

Përfaqësuesja U21 e gatshme për debutim (VIDEO) 

24 mars, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës U21 e ka mbajtur sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme kundër Irlandës në Dublin. Stërvitja u mbajt në “Tallaght Stadium”, aty ku nesër në orën 13:00 sipas kohës lokale këtu në Dublin, Kosova U21 do…

Lajmet, U21

Përfaqësuesja U21 vazhdon përgatitjet për ndeshjen me Irlandën 

  23 mars, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës U21 sot ka vazhduar me përgatitjet për ndeshjen e parë për kualifikimet e Evropianit 2019 kundër Irlandës, që zhvillohet në Dublin. Djelmoshat e Rafet Prekazit kanë mbajtur një tjetër stërvitje, ku është punuar kryesisht në aspektin tekniko-taktik,…

Lajmet, U21

Përfaqësuesja U21 mbajti stërvitjen e parë në Dublin 

22 mars, 2017 – Ekspedita e Përfaqësueses së Kosovës U21 ka mbërritur sot në mesditë në Dublin pas një udhëtimi prej më shumë se pesë orësh dhe është akomoduar në hotelin “Maldron”. Ndërkohë në orët e pasdites është mbajtur një seancë e lehtë stërvitore nën…

Lajmet, U21

Lista e futbollistëve të Përfaqësueses U21 

21 mars, 2017 – Përfaqësuesja U21 sot ka mbajtur stërvitjen e dytë në Ferizaj dhe të fundit para nisjes për në Dublin, ku të shtunën do ta zhvillojë ndeshjen e parë zyrtare në kuadër të kualifikimeve për Euro 2019, kundër Irlandës. Përzgjedhësi Rafet Prekazi me…

U21

Përfaqësuesja U21 nesër mban stërvitjen e radhës 

28 shkurt, 2017 – Përfaqësuesja U-21 në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet për Kampionatin Evropian 2019, nesër në Ferizaj në orën 10:30, në fushën me bari sintetik do ta mbajë stërvitjen e radhës, ku përzgjedhësit, Rafet Prekazi e Erdogan Celina dhe trajneri i portierëve, Naser…

Kryesore, U21

Përfaqësuesja U21 zhvilloi ndeshje testuese me Dritën 

14 shkurt, 2017 – Në  kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e Kampionatit Evropian, sot, në Gjilan, Përfaqësuesja U-21 e Kosovës zhvilloi një ndeshje kontrolluese kundër KF”Drita” nga Gjilani. Kjo ndeshje i shkoi përshtati edhe skuadrës së Dritës para fillimit të stinorit pranveror në Vala Superligën e Kosovës, që…

P