Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U21

Lajmet, U21

Kombëtarja U21 udhëtoi për në Gjermani 

2 shtator, 2017 – Ekspedita e Kombëtares së Kosovës U21, e kryesuar nga anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, Xhelal Broja dhe Bekim Rexhepi, sot paradite ka udhëtuar për në Dyseldorf nga aeroporti ndërkombëtar “Adem Jashari”, ku më pas do të akomodohet në qytetin gjerman,…

Lajmet, U21

Prekazi: Shpirti luftarak i ekipit na e solli fitoren 

1 shtator, 2017 – Pas fitores historike që realizoi Kosova U21 kundër Norvegjisë, 3:2, përzgjedhësi Rafet Prekazi dhe futbollistët u shprehën të lumtur që ndeshjen e pare në shtëpi e mbyllën me fitore, derisa përzgjedhësi norvegjez lavdëroi futbollistët kosovarë që nuk u dorëzuan pas disavantazhit…

Lajmet, U21

Kombëtarja U21 shpreson në rezultat pozitiv me Norvegjinë 

31 gusht, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U21 e ka zhvilluar sot seancën e fundit stërvitore për ndeshjen kundër Norvegjisë, që zhvillohet nesër në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, në orën 19:00. Stërvitja e fundit më shumë ka shërbyer që futbollistët të ambientohen me fushën…

Lajmet, U21

Punë e zellshme në stërvitjet e Kombëtares U21 

29 gusht, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka vazhduar sot me stërvitjen e dytë në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen kundër Norvegjisë, që zhvillohet, të premten, në orën 19:00 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Të përzgjedhurit e Rafet Prekazit edhe sot kanë punuar…

Kryesore, U21

Prekazi: Paraqitja para tifozëve tanë na jep kurajë 

29 gusht, 2017 – Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka mbajtur sot një konferencë për media, ku ka publikuar edhe listën e 23 futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës kualifikuese për Evropianin 2019, kundër Norvegjisë, më 1 shtator, në stadiumin…

P