Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U21

Lajmet, U21

Kombëtarja U21 nisi përgatitjet për sfidën me Norvegjinë 

28 gusht, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka mbajtur sot seancën e parë stërvitore në prag të dy ndeshjeve kualifikuese për Evropianin 2019, kundër Norvegjisë, më 1 shtator në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, përkatësisht kundër Gjermanisë, më 5 shtator në Osnabruck. Stërvitja është…

Lajmet, U21

Kosova U21 u mposht nga Norvegjia 

12 qershor, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka pësuar humbjen në ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit E të kualifikimeve për Euro 2019 ndaj Norvegjisë në Drammen, me shifrat 5:0. Rezultat i thellë  nuk e tregon pasqyrën reale të ndeshjes, ndonëse u vërejt…

Lajmet, U21

Disiplinë dhe angazhim maksimal në stërvitjet e Kombëtares U21 

07 qershor, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka vazhduar edhe sot përgatitjet para ndeshjes kundër Norvegjisë, në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019. Gjatë paradites futbollistët kanë bërë vrapim në Gërmi, derisa pasdite kanë realizuar stërvitjen e tretë në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë,…

Lajmet, U21

Kombëtarja U21 filloi përgatitjet për sfidën me Norvegjinë 

05 qershor, 2017 – Kombëtarja U21 e Kosovës është akomoduar sot në hotel “International Prishtina” në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e dytë kualifikuese për Evropianin 2019, kundër Norvegjisë, e cila do të zhvillohet më 12 qershor në Drammen, në orën 19:00. Kombëtarja U21 sot…

Lajmet, U21

Përfundoi grumbullimi treditor i Kombëtares U-21 

25 maj, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U-21 ka mbajtur grumbullim treditor në kuadër të përgatitjeve dhe përzgjedhjes së futbollistëve për ndeshjen e radhës në kualifikimet për Evropian, të cilën do ta zhvillojë më 12 qershor kundër Norvegjisë. Ekspedita e Kombëtares U-21 ka qenë për…

P