Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U21

Kombetaret, Kryesore, U21

Kombëtarja U21 udhëtoi në Katar 

22 mars, 2021 – Ekspedita e Kombëtares U21 ka udhëtuar të hënën drejt Dohas, ku më 26 dhe 29 mars do t’i zhvillojë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren U21 të Katarit. Udhëtimi i Dardanëve të rinj ishte parashikuar për të dielën në mbrëmje, por ai…

Kryesore, U21

Kosova miqësore me Katarin 

9 shkurt, 2021 – Aktivitetin e parë të vitit 2021 Kombëtarja U21 do ta zhvillojë në pranverë. Në fakt, më 26 mars Dardanët e rinj do të përballen me Katarin në kryeqytetin Doha, ndërkohë që ekziston mundësia të zhvillohet edhe një miqësore tjetër tri ditë…

Kombetaret, U21

Orari i ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës U21 

28 janar, 2021 – Sot në selinë e UEFA-s në Nion është bërë tërheqja e shortit për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2023 për Kombëtaret U21, ku Kosova u vendos në Grupin G së bashku me Anglinë, Republikën e Çekisë, Slloveninë, Shqipërinë dhe Andorrën. Ndërkohë, në…

Kryesore, U21

Kosova U21 sërish në grup me Anglinë e Shqipërinë 

28 janar, 2021 – Sot në selinë e UEFA-s në Nion është bërë tërheqja e shortit për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2023 për Kombëtaret U21. Kosova do të luajë në Grupin G, ku sërish do të përballet me Anglinë, Shqipërinë dhe Andorën, teksa në grup…

Kombetaret, U21

Kosova U21 pësoi humbje nga Turqia 

17 nëntor, 2020 – Kombëtarja U21 e Kosovës ka pësuar humbje në ndeshjen e fundit të kualifikimeve të Evropianit 2021 në duel me Turqinë. Ndeshja e zhvilluar në Samsun nëpër rrebesh shiu u mbyll me rezultat 3:0, në dobi të vendasve. Kosova nga minuta e…

P