Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U21

Kryesore, U21

Kosova U21 pëson humbje nga Anglia 

10 qershor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka pësuar humbjen më të thellë në këtë cikël kualifikues për Kampionatin Evropian 2023. Pas fitores në Andorrë (3:0), Dardanët e rinj janë mundur në stadiumin “Fadil Vokrri” nga liderja e Grupit G, Anglia, me rezultat të…

Kombetaret, U21

Presidenti Ademi vizitoi Kombëtaren U21 

7 qershor, 2022 – Presidenti Agim Ademi gjatë ditës së sotme ka qëndruar afër Kombëtares U21, e cila të shtunën shënoi fitore ndaj Andorrës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin evropian. Kreu i FFK-së i përgëzoi nga afër Dardanët e rinj për paraqitjen e bërë…

Kombetaret, U21

Dardanët U21 optimistë për ndeshjet e qershorit 

30 maj, 2022 – Kombëtarja U21 ka mbajtur stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për tri ndeshjet e muajit qershor për kualifikimet e Evropianit 2023, kundër Andorrës, Anglisë dhe Shqipërisë. Në stërvitjen e sotme drejtori teknik, Albert Bunjaki kryesisht është përqendruar në stërvitje të…

Kombetaret, U21

Kosova U21 barazon sërish me Slloveninë 

29 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka barazuar edhe në ndeshjen e dytë kundër Sllovenisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Ndeshja e zhvilluar në Celje në kuadër të Grupit G, është mbyllur pa gola. Njëjtë kishte përfunduar edhe ndeshja e parë…

Kryesore, U21

Kosova U21 barazon në duelin e parë me Slloveninë U21 

25 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka barazuar në duel me Slloveninë U21, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ka përfunduar pa gola, 0:0. Në pjesën e parë u vërejt dominim i…

P